Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବାଲେଶ୍ୱର ଇଶ୍ୱରପୁର ଟିଏମସି ସେଣ୍ଟରରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଭିଯୋଗ

28/05/2020 at 9:47 PM

ନୀଳଗିରି,୨୮|୦୫: ଏବେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସହିତ ଲଢ଼ିବାକୁ ସରକାର ଯୋଜନା ଉପରେ ଯୋଜନା ଯୋଗାଉଛନ୍ତି।ହେଲେ ଏହି ଯୋଜନା ସବୁ ବାଟବଣା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଠିଛି।ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ବ୍ଲକ ଈଶ୍ୱରପୁର ପଂଚାୟତରେ ଥିବା ଟିଏମସି ସେଣ୍ଟର ଗୁଡିକରେ ଏଭଳି ଅବ୍ୟବସ୍ଥାର ଚିତ୍ର ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ସ୍ତାନୀୟ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ମଧ୍ୟ ସୁଫଳ ମିଳିପାରୁନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଠିଛି।

ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଉପଖଣ୍ଡ ଔପଦା ବ୍ଲକର ଈଶ୍ୱରପୁର ପଂଚାୟତରେ ହାଇସ୍କୁଲରେ ଥିବା ଟିଏମସି ସେଣ୍ଟର ରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ରହୁଥିବା ପ୍ରବାସୀ ମାନେ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ କରିବା ପରେ ପୁଣି ବାଙ୍କୀପଦା ପ୍ରଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ହୋଇଥିବା ଟିଏମସି ସେଣ୍ଟରରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ପଦାରେ ପଡିଛି। ଏଥିରେ ୨୦ ଜଣ ପ୍ରବାସୀ ରହିଥିବା ବେଳେ ପାଣି ଓ ବିଦ୍ୟୁତ ର ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗିରହିଛି।ସେଣ୍ଟର ରେ କେହି ସିକ୍ୟୁରୀଟି ନଥିବା ବେଳେ ବୁଖିବା ପାଇଁ କେହି ନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଠିଛି। ସରକାର ସେଣ୍ଟର ଗୁଡିକରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଗଲେ ଇନଭେଟର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗି ନିୟମ ରହିଥିବା ବେଳେ ଏଠାରେ ଏହାର ବିଚ୍ୟୁତ ଘଟିଥିବା ଜୁହାଯାଇଛି।ଦୁଇଦିନ ଧରି ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭ୍ରାଟ ଲାଗିରହିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରବଳ ଗରମରେ ଅନ୍ତେବାସୀ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି।ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ କଣ ଆକାଶ ଛିଣ୍ଡି ଖସି ପଡିଥିବା କହିଥିବା ବେଳେ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିହେବ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥବା ଅନ୍ତେବାସୀ କହନ୍ତି।

ସରକାର ପ୍ରବାସୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପଂଚାୟତ ତରଫରୁ ଯୋଗାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରଖିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେଣ୍ଟର ର ଭିଡିଓ ଫୁଟେଜ ଭାଇରାଲ କରି ଘଟଣାର ସମାଧାନ ରୂପକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପ୍ରବାସୀମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।ଏନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ଅଭୟ ହେମ୍ରମ ଙ୍କ ମତାମତ ନେବାପରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ସେ ସମାଧାନ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ରହୁଥିବା କିଛି ପ୍ରବାସୀ ବିଶୃଙ୍କଳା କରି ଏଭଳି ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣୁଥିବା କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଈଶ୍ୱରପୁର ପଂଚାୟତର ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଠିବାପରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଦୃଷ୍ଟିଦେଇ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହୋଇଛି।

   Related Posts