Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାନପୁର : ଘରେ କେହି ନଥିବା ବେଳେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲା ପ୍ରେମିକ, କୁରାଢୀରେ ହାଣି ଉଭୟଙ୍କୁ ମାରିଦେଲେ କଂସେଇ ବାପା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଖେରି : ଭଣଜା ହାତ ରନ୍ଧା ଚିକେନ୍ ତରକାରୀ ପସନ୍ଦ ଆସିଲାନି ମାମୁଁକୁ, ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା ଭଣଜା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବିବାହ ଆୟୋଜନ କଲେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ହେବ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ, ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଲେ ମିଳିବନି ଅନୁମତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମାଲାୟାଲମ୍‌ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ପିସି ଜର୍ଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ପୋଲିସ ଚାକିରୀରୁ ଅବସର ନେବାପରେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପାଦ ଥାପିଥିଲେ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : କେଇ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ମା’-ଝିଅ : କରୋନା ଭୟରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ସାହି-ପଡିଶା, ପ୍ରଶାସନର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ହେଲା ଶବ ସତ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଚିଠି, ଓଡିଶାରେ ଅତିରିକ୍ତ ୧୯ଟି ପିଏସଏ ମେଡିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ
  • ||
  • ଶାହାଜାହାନପୁର : ମାତ୍ର ୧୭ ମିନିଟ୍‌ରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା ବିବାହ, ଯୌତୁକରେ ବର ନେଲେ କେବଳ ଏହି ଜିନିଷ
  • ||
  • ଜେଲରେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଓ୍ୱାର, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ କଲେ କଏଦୀ, ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ରାସ୍ତା ପାର ହେବାବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଇକ୍, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଟାଟା ଏସିଇକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ, ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର
  • ||

ଓଡିଶା ସୀମା ଭିତରେ ପଶ୍ଚିମବଂଗର ଫଳକ ଭାଂଗିଲା ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ

28/08/2018 at 6:48 AM

ବାଲେଶ୍ବର ୨୮|୮: ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନର ମହାପ୍ରଭାବ । ଓଡ଼ିଶା ସୀମା ଭିତରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସେଚ ବିଭାଗ ଲଗାଇଥିବା ଫଳକ ଭଙ୍ଗାହେଲା । ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନରେ ଖବର ପ୍ରସାରଣ ପରେ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ, ମେଦିନୀପୁର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲା । ଆଉ ମେଦିନୀପୁର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ, ପାଖାପାଖି ଦେଢ଼ମାସ ଚୁପ୍ ବସି ରହିବା ପରେ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଆଜି ଫଳକ ଭାଙ୍ଗିଛି ।
ସୀମାରେ ଉତ୍ତେଜନା । ଓଡ଼ିଶା-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୀମାନ୍ତ ଉଦୟପୁର ନିକଟରେ ଉତ୍ତେଜନା । ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି ସୀମାନ୍ତ ଏପଟେ-ସେପଟେ ଥିବା ଦୁଇ ରାଜ୍ୟର ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା, ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜନେତା ଏବଂ ଦୁଇ ରାଜ୍ୟର ପୋଲିସ୍ । ତେବେ କାହିଁକି ? କି ପରିସ୍ଥିତି ହେଲା ଯେ, ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ ? ଫଳକ ପାଇଁ ହିଁ ଆଜି ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ।
ଦୁଇ ମାସ ତଳେ ଏହି ଫଳକ ଲଗାଇଥିଲା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସେଚ ବିଭାଗ । ଯେଉଁଥିରେ ଲେଖା ଅଛି ଦିଘା ସି-ବିଚ୍, ପ୍ରୋଟେକସନ୍ ଆଣ୍ଡ୍ ବିଉଟିଫିକେସନ୍ ୱାର୍କ ଏକଜିକ୍ୟୁଟେଡ୍ ବାଏ ଇରିଗେସନ୍ ଆଣ୍ଡ୍ ୱାଟରୱେଜ୍ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ, ଗମେଣ୍ଟ ଅଫ୍ ୱେଷ୍ଟବେଙ୍ଗଲ୍ । ତେବେ ଏହି ଫଳକ, ଓଡ଼ିଶା ସୀମା ଉପରେ ଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍ ପ୍ରଥମେ ଖବର ପ୍ରସାରଣ କରିଥିବା ବେଳେ ତାତିଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ । ଆଉ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲା ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ତୁରନ୍ତ ଫଳକ ହଟାଇ ନେବାକୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମେଦିନୀପୁର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଗତମାସ ୧୫ ତାରିଖରେ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲା ବେଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । କିନ୍ତୁ ମେଦିନୀପୁର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ନଶୁଣିବାରୁ ଫଳକ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛି ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ଫଳକକୁ ନେଇ ସୀମା ଏପଟ-ସେପଟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଉପସ୍ଥିତି ଥିଲେ ଦୁଇ ରାଜ୍ୟର ପୋଲିସ । ହେଲେ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ୍ ଫୋର୍ସ ନେଇ ସମସ୍ତଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ହାଇଡ୍ରା ମେସିନ୍ ଦ୍ବାରା ଫଳକ ଭାଙ୍ଗିଛି ।

   Related Posts