Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ମାଟି ଓ ବାଲି ଖାଦାନକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ବାଲେଶ୍ବର ଦହପଡ଼ା ଓ କଣ୍ଟାବଣିଆରେ ମୁହାଁ ମୁହିଁ ପରିସ୍ଥିତି, ଗୁଳିମାଡରେ ଜଣେ ଆହତ

31/01/2019 at 5:14 PM

ବାଲେଶ୍ବର୩୧|୧: ମାଟି ଓ ବାଲି ଖାଦାନକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବାଲେଶ୍ବର ଦହପଡ଼ା ଓ କଣ୍ଟାବଣିଆ ଗାଁ ଭିତରେ ବାରମ୍ବାର ଲାଗିରହିଥିବା ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଗଲାକାଲି ତୀବ୍ର ରୂପ ନେଇଛି । କଣ୍ଟାବଣିଆର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ କିଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଗୁଳିମାଡ଼ କରିଥିବା ବେଳେ, ଦହପଡ଼ାର ଜଣକ ଘରେ ପଶି ବ୍ୟାପକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି କଣ୍ଟାବଣିଆ ଗାଁର କିଛି ଯୁବକ । ଗୁଳିମାଡ଼ର ଶିକାର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବାଲେଶ୍ବର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଦୁଇ ଗାଁ ଭିତରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନଜରରେ ରଖି ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ ମୁତୟନ

ହୋଇଥିବା ବେଳେ କୌଣସି ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇନଥିବା ସତ୍ବେ ନିଜ ଆଡ଼ୁ ମାମଲାର ଛାନବିନ୍‌ ଚଳାଇଛି ପୋଲିସ ।

ବୁଧବାର । ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟା ହେବ । ବାଲେଶ୍ବର କଣ୍ଟାବଣିଆର ବିରଞ୍ଚି ଦାସ ଫୁଲାଡ଼ି ଛକରୁ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ । ପଛପଟୁ ୨ଜଣ ଯୁବକ ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ଆସି ତାଙ୍କ ଉପରେ ଚଳାଇଥିଲେ ଗୁଳି । ଗୁଳିଟି ବିରଞ୍ଚିଙ୍କ ବାମପଟ ପିଠିରେ ବାଜିଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବାଲେଶ୍ବର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ବିରଞ୍ଚିଙ୍କ ଉପରକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଦହପଡ଼ା ଗାଁର ସୁଶୀଲ ନାୟକ ଗୁଳି କରିଥିବା ଅନୁମାନ କରି କଣ୍ଟାବଣିଆର କିଛି ଯୁବକ ସୁଶୀଲଙ୍କ ଘର ଉପରେ କରିଥିଲେ ଆକ୍ରମଣ ।

ଘର ଉପରକୁ ଢ଼େଲାମାଡ଼ କରିବା ସହ ଘରର ସବୁ ଆସବାବପତ୍ରକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ୩ଜଣ ମହିଳା ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଗଣ୍ଡଗୋଳ ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସର ନିସ୍କ୍ରିୟତାକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ ।

ତେବେ ଦୁଇ ଗାଁ ଭିତରେ ଏଭଳି ଗଣ୍ଡଗୋଳ ନୂଆ ନୁହେଁ । ବୁଢ଼ାବଳଙ୍ଗ ନଦୀ କୂଳରେ ଥିବା ଏହି ଦୁଇଟି ଗାଁ ଭିତରେ ଢ଼େର୍‌ ଦିନ ଧରି ଏମିତି ଛକାପଂଝା ଲାଗି ରହିଛି । ୨ମାସ ତଳେ କଣ୍ଟାବଣିଆର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଭୁଜାଲି ମାଡ଼ରେ ଦହପଡ଼ାରୁ ୨ଜଣ ଯୁବକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ।

ଦୁଇ ଗାଁ ଭିତରେ ଏଭଳି ଗଣ୍ଡଗୋଳର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହୋଇଛି ବୁଢ଼ାବଳଙ୍ଗ ନଦୀ ଘାଟରେ ଥିବା ମାଟି ଓ ବାଲି ଖାଦାନ୍‌ ।ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ଖାଦାନ୍‌ ଉପରେ ନିଜର ଦାବେଦାରୀ ଜାହିର କରିବାକୁ ବାରମ୍ବାର ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି ଉଭୟ ଗାଁର ଯୁବକ । ଆଉ ଏଥି ପାଇଁ ପରସ୍ପର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ପ୍ରତିଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ପଛାଉନାହାନ୍ତି । ତେବେ ଗତକାଲିର ଘଟଣା ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ପୋଲିସ ।

୨ଗାଁ ଭିତରେ ଚାପା ଉତ୍ତେ୍ଜନାକୁ ନଜରରେ ରଖି ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଉଭୟ ଗାଁ ଭିତରେ ଚାଲିଥିବା ଏହି ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ପୋଲିସ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହୋଇଛି ।

   Related Posts