Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଆହାତ, ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର
  • ||
  • କମୁନି ସଂକ୍ରମଣ : ଆଜି ବି ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ୪୦୯୨ ମୃତ
  • ||
  • ଦନ୍ତାକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍, ଗୋଡରେ ଲାଗିଛି ଶକ୍ତ ଆଘାତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୯ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦,୬୩୫ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କମିଛି ତାତି, ୨ ଦିନ ପରେ ପୁଣି ବଢିବ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରକୋପ
  • ||

ମାଟି ଓ ବାଲି ଖାଦାନକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ବାଲେଶ୍ବର ଦହପଡ଼ା ଓ କଣ୍ଟାବଣିଆରେ ମୁହାଁ ମୁହିଁ ପରିସ୍ଥିତି, ଗୁଳିମାଡରେ ଜଣେ ଆହତ

31/01/2019 at 5:14 PM

ବାଲେଶ୍ବର୩୧|୧: ମାଟି ଓ ବାଲି ଖାଦାନକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବାଲେଶ୍ବର ଦହପଡ଼ା ଓ କଣ୍ଟାବଣିଆ ଗାଁ ଭିତରେ ବାରମ୍ବାର ଲାଗିରହିଥିବା ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଗଲାକାଲି ତୀବ୍ର ରୂପ ନେଇଛି । କଣ୍ଟାବଣିଆର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ କିଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଗୁଳିମାଡ଼ କରିଥିବା ବେଳେ, ଦହପଡ଼ାର ଜଣକ ଘରେ ପଶି ବ୍ୟାପକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି କଣ୍ଟାବଣିଆ ଗାଁର କିଛି ଯୁବକ । ଗୁଳିମାଡ଼ର ଶିକାର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବାଲେଶ୍ବର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଦୁଇ ଗାଁ ଭିତରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନଜରରେ ରଖି ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ ମୁତୟନ

ହୋଇଥିବା ବେଳେ କୌଣସି ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇନଥିବା ସତ୍ବେ ନିଜ ଆଡ଼ୁ ମାମଲାର ଛାନବିନ୍‌ ଚଳାଇଛି ପୋଲିସ ।

ବୁଧବାର । ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟା ହେବ । ବାଲେଶ୍ବର କଣ୍ଟାବଣିଆର ବିରଞ୍ଚି ଦାସ ଫୁଲାଡ଼ି ଛକରୁ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ । ପଛପଟୁ ୨ଜଣ ଯୁବକ ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ଆସି ତାଙ୍କ ଉପରେ ଚଳାଇଥିଲେ ଗୁଳି । ଗୁଳିଟି ବିରଞ୍ଚିଙ୍କ ବାମପଟ ପିଠିରେ ବାଜିଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବାଲେଶ୍ବର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ବିରଞ୍ଚିଙ୍କ ଉପରକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଦହପଡ଼ା ଗାଁର ସୁଶୀଲ ନାୟକ ଗୁଳି କରିଥିବା ଅନୁମାନ କରି କଣ୍ଟାବଣିଆର କିଛି ଯୁବକ ସୁଶୀଲଙ୍କ ଘର ଉପରେ କରିଥିଲେ ଆକ୍ରମଣ ।

ଘର ଉପରକୁ ଢ଼େଲାମାଡ଼ କରିବା ସହ ଘରର ସବୁ ଆସବାବପତ୍ରକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ୩ଜଣ ମହିଳା ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଗଣ୍ଡଗୋଳ ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସର ନିସ୍କ୍ରିୟତାକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ ।

ତେବେ ଦୁଇ ଗାଁ ଭିତରେ ଏଭଳି ଗଣ୍ଡଗୋଳ ନୂଆ ନୁହେଁ । ବୁଢ଼ାବଳଙ୍ଗ ନଦୀ କୂଳରେ ଥିବା ଏହି ଦୁଇଟି ଗାଁ ଭିତରେ ଢ଼େର୍‌ ଦିନ ଧରି ଏମିତି ଛକାପଂଝା ଲାଗି ରହିଛି । ୨ମାସ ତଳେ କଣ୍ଟାବଣିଆର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଭୁଜାଲି ମାଡ଼ରେ ଦହପଡ଼ାରୁ ୨ଜଣ ଯୁବକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ।

ଦୁଇ ଗାଁ ଭିତରେ ଏଭଳି ଗଣ୍ଡଗୋଳର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହୋଇଛି ବୁଢ଼ାବଳଙ୍ଗ ନଦୀ ଘାଟରେ ଥିବା ମାଟି ଓ ବାଲି ଖାଦାନ୍‌ ।ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ଖାଦାନ୍‌ ଉପରେ ନିଜର ଦାବେଦାରୀ ଜାହିର କରିବାକୁ ବାରମ୍ବାର ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି ଉଭୟ ଗାଁର ଯୁବକ । ଆଉ ଏଥି ପାଇଁ ପରସ୍ପର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ପ୍ରତିଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ପଛାଉନାହାନ୍ତି । ତେବେ ଗତକାଲିର ଘଟଣା ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ପୋଲିସ ।

୨ଗାଁ ଭିତରେ ଚାପା ଉତ୍ତେ୍ଜନାକୁ ନଜରରେ ରଖି ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଉଭୟ ଗାଁ ଭିତରେ ଚାଲିଥିବା ଏହି ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ପୋଲିସ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହୋଇଛି ।

   Related Posts