Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ: ୪୯ ବର୍ଷ ପରେ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳ, ବ୍ରିଟେନକୁ ୩-୧ରେ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଲକ୍ଷେ ଟପିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧,୦୦,୧୮୧ ; ଦିନକରେ ୩୧୮ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୯ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଦେଶର ମାନ ବଢାଇଲେ ପିଭି ସିନ୍ଧୁ, ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଜିତିଲେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ମେଡାଲ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୫ରୁ ଖୋଲିବ ଭିତରକନିକା ଅଭୟାରଣ୍ୟ : କେବଳ ଦିନରେ ବୁଲି ପାରିବେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ରାତ୍ରୀଯାପନ ମନା
  • ||
  • ଚାଇନାର ନୂଆ ଚାଲ୍, ୨୦୨୭ ସୁଦ୍ଧା ତିଆରି କରିବ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ସେନା, ୟୁଏସକୁ ଦେବ ଟକ୍କର
  • ||
  • ହାରିବା ପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଜୋକୋଭିକ୍, ରାକେଟକୁ ବାଡେଇ ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୪୩୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ କଲେଜରେ ପରିଚାଳନାଗତ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ପରୀକ୍ଷାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

28/05/2018 at 3:02 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଅାତ୍ମା ପରୀକ୍ଷାରେ ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନାକୁ ଆସିଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗୁ ପ୍ରାୟ ୫୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପରୀକ୍ଷା ନ ଦେଇ ଫେରିଛନ୍ତି। ଭୁବନେଶ୍ବଣ ଓଡିଶା ଇଞ୍ଜିନିୟରି କଲେଜରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନୁମତି ମିଳଥିଲା। ପରୀକ୍ଷା ହଲ ଭିତରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ଦିନ ଗୋଟାଏରୁ ଗୋଟାଏ ୪୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିବା ପାଇଁ ସମୟସୀମା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରିମାନେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରୁ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଗେଟ ନିକଟରେ ରୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲେ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୋଟାଏ ୩୦ ମନିଟରେ ଗେଟ ଭିତରକୁ ଛାଡାଯାଇଥିଲା। ଅାତ୍ମାର ଯେଉଁ ଅଧିକରୀ ଆସିଥିଲେ ଗୋଟାଏ ୪୫ ରେ ଯେତିକି ପିଲାଙ୍କର ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ ହୋଇ ପାରିଲା ସେତିକି ପିଲାଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ କଲେଜ ଭିତରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖା ଦେଇଥିଲା।
ପରିସ୍ଥିତି ଏଭଳି ହୋଇଥିଲା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଠେଲାପେଲା କରି କଲେଜରେ ଥିବା କିଛି ଲୋକ ବାହାରକୁ ବାହାର କରି ଦେଇଥିବା ଦେଖା ଯାଇଥିଲା। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଅାତ୍ମାର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ମେଲ ଯୋଗେ ଅବଗତ କରାଇଛନ୍ତି। ଆତ୍ମାରୁ ଆସିଥିବା କତୃପକ୍ଷ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବା ପାଇଁ ଆସି ନିଥିଲେ। ଏପରିକି କ୍ୟାମେରା ଅାଗରେ କିଛି କହିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ।
ଆତ୍ମା ଦ୍ବାରା ପରିଚାଳିତ ଏହି ପରୀକ୍ଷାରେ ପିଲାମାନଙ୍କର ସେଭଳି କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ସୂଚନା ଦିଅଯାଇ ନ ଥିଲା। ଏଠାରେ ଅାତ୍ମରୁ ଆସିଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗୁ ବହୁ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରି ପରୀକ୍ଷାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବହୁ ଗରିବ ଛାତ୍ରଛତ୍ରୀ ଅଧୁସିତ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୧୩୫୦ ଟଙ୍କାର ରେଜିଷ୍ଟେନ କରିବା ସହ ଅର୍ଥ ଖଚ୍ଚ କରି ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଆସିଥିଲେ ।

Leave a Reply

   Related Posts