Sunday, September 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଝାରସୁଗୁଡା ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା, ଶବ ଦେହରେ ନର୍ସ ସାଲାଇନ୍ ଲଗାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ

ଝାରସୁଗୁଡା ୧୨।୯: ପୁଣି ଆସିଲା ଡାକ୍ତରୀ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗ । ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ବିଷ ପିଇ ଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଠିକ୍ ସମୟରେ ଡାକ୍ତର ନ ଆସିବାରୁ ଯୁବକର ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ପରେ ମୃତକଙ୍କ ଦେହରେ ସାଲାଇନ ଦେଇଥିଲେ ନର୍ସ । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ମୃତ ଯୁବକଙ୍କ ପରିବାର ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ଲାଇକେରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜଲିବାହଲ ଗାଁର କ୍ଷେତ୍ର କିଷାନ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଷ ପିଇଦେଇଥିଲେ । ଏହା ଜଣାପଡିବା ପରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ନିକଟସ୍ଥ ମୁଦ୍ରାଜୋର ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ଚିକିତ୍ସା ଠିକ୍ ନ ହେବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତର ରୋଗୀର ଚିକିତ୍ସା କରିବାରେ ବିଳମ୍ବ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ସୁବିଧା ନଥିବାରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ପରିବାରଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ପରେ ନର୍ସ ଶବ ଦେହରେ ସାଲାଇନ ଲଗାଇବାରୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରାଯିବ ବୋଲି ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

130 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର