Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

CAA ବିରୋଧ ଓ ସମର୍ଥନକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଉତ୍ତେଜନା, ଜାଫରାବାଦରେ ଟେକାପଥର ମାଡ

23/02/2020 at 4:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩।୨: ନାଗରିକ(ସଂଶୋଧିତ) ଆଇନ (ସିଏଏ) ବିରୋଧରେ ଶାହିନ ବାଗ ପ୍ରଦର୍ଶନ ରବିବାର ଭିନ୍ନ ମୋଡ ନେଇଛି। ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରି ଶାହିନବାଗରେ ଦଳେ ଲୋକ ଗତ ୭୦ ଦିନରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱକାଳ ହେଲା ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରି ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ଜାଫରା ବାଦରେ ନୂଆ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଏଥିରେ ଉତ୍ତେଜିତ ଲୋକେ ଜାଫରାବାଦର ଅଧ କିଲୋମିଟର ଦୂର ମୌଜପୁର ଚୌକରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବରୋଧକାରୀମାନେ ବିଜେପି ସମର୍ଥକ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସିଏଏ ସମର୍ଥନରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେବା ବେଲେ  ବିରୋଧୀ ସେମାନଙ୍କ ଉପରକୁ ଟେକାପଥର ମାଡ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ରବିବାର ଜାଫରାବାଦରେ ଲୋକେ ନୂଆ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ରାସ୍ତାରେ ଯାତାୟାତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହାର ଜବାବରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜେପି ନେତା କପିଲ ମିଶ୍ର ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ସିଏଏ ସମର୍ଥନରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ଅଧକିଲୋମିଟର ଦୂର ମୌଜପୁର ଛକରେ ବିକ୍ଷୋଭ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସମର୍ଥନରେ ଚାଲିଥିବା ବିକ୍ଷୋଭ ଉପରକୁ ଗଳିରୁ ବାହାରି କିଛି ଲୋକ ଟେକାପଥର ମାଡ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ପଡୁଥିବା ଢେଲା ଉଠାଇ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ମାଡ କରିବା ସ୍ଥିତିକୁ ଅସମ୍ଭାଳ କରିଦେଇଥିଲା।

ପ୍ରାୟ ଅଧଘଣ୍ଟା ଧରି ଏପରି ଟେକାପଥର ମାଡ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଛି। ତେବେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଇଷ୍ଟ ଡିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ ଡିସିପିଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳର ଡିସିପି ମାନେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ଅର୍ଦ୍ଧ ସାମରିକ ବଳଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଡକାଯାଇଛି। ଜାଫରାବାଦ ଓ ସଲଗ୍ନ ଅଞ୍ଚଳକୁ ସୁରକ୍ଷା ବଳ ଘେରାଉ କରି ରଖିଛନ୍ତି।

ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୩ଟା ବେଳେ ମୁସ୍ଲିମ ମହିଳାମାନେ ଜାଫରାବାଦ ମେଟ୍ରୋକୁ ସଲଗ୍ନ କରୁଥିବା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ। ଫଳରେ ସକାଳେ ମୌଜପୁର ଓ ଯମୁନା ବିହାର ଯାଉଥିବା ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେସନ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ହୋଇଥିବାରୁ ଷ୍ଟେସନ ରବିବାର ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀରେ ସ୍ଥାନେ ସ୍ଥାନେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ସିଏଏ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଦେଖି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ସିଏଏ ସମର୍ଥନ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଜାଫରାବାଦକୁ ସଂଯୁକ୍ତ କରୁଥିବା ମୌଜପୁର ରାସ୍ତା ଟ୍ରାଫିକ ଛକରେ ଅବରୋଧ ହୋଇଯାଇଛି।

   Related Posts