Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋରାପୁଟ : ମିଳିଲାନି ଜାମିନ୍, ନିଜ ବେକ କାଟିଦେଲେ କଏଦୀ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦେଶ କଲା ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ଦୂର ହେଉଛି କରୋନା ଭୟ, ଆଉ ୬୬୦ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଆରୋଗ୍ୟ
  • ||
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||

୧୬ରେ ଖୋଲିବ ସିନେମାହଲ୍, ସୁଇମିଙ୍ଗ ପୁଲ୍ ଏବଂ ଅଡିଟୋରିୟମ୍ ! ମନ୍ଦିର ଖୋଲିବା ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ଜିଲ୍ଳା ପ୍ରଶାସନ

31/10/2020 at 6:48 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୩୧/୧୦ :  ନଭେମ୍ବର ପାଇଁ ଜାରି ହୋଇଛି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଗାଇଡଲାଇନ୍ । ମନ୍ଦିର ଖୋଲିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଉପରେ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି । ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୨୦୦ ଜଣ ଏବଂ ଶେଷକୃତ୍ୟରେ ୫୦ ଜଣ ଉପସ୍ଥିତ ରହିପାରିବେ । ତେବେ ସିନେମାହଲ୍, ସ୍ବିମିଂପୁଲ ଖୋଲିବା ନେଇ ନଭେମ୍ବର ୧୬ରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ।

ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନଭେମ୍ବର ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍ । ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ଖୋଲିବ ମନ୍ଦିର । ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବାକୁ ଆସିବ ନୂଆ SOP । ମନ୍ଦିର ଖୋଲିବା ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ ଜିଲ୍ଳା ପ୍ରଶାସନ । ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କମିଶନର ସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା କରି ବିଭିନ୍ନ ପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ ଖୋଲିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିବେ । ଅର୍ଥାତ୍ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଅନୁମତି ନେଇ ମନ୍ଦିର ଏବଂ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ ଖୋଲି ପାରିବ, ପୂଜାର୍ଚନା ହୋଇପାରିବ ।  ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସେବାୟତ ସଂଘ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ସବୁ ପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ରାଜଧାନୀ ପାଇଁ ଯାହାକିଛି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନର ।

ଅନ୍‌ଲକ୍ -୬ରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅନେକ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏସବୁ ଭିତରେ କିନ୍ତୁ ନଭେମ୍ବର ୧୫ ଯାଏ ସିନେମାହଲ୍, ସ୍ବିମିଂପୁଲ୍ ଏବଂ ଅଡିଟୋରିୟମ୍ ବନ୍ଦ ରହିବ । ୧୬ରେ ସିନେମାହଲ୍, ସ୍ବିମିଂପୁଲ୍ ଏବଂ ଅଡିଟୋରିୟମ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ହେବ ନିଷ୍ପତ୍ତି । ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୨୦୦ ଜଣ ଏବଂ ଶେଷକୃତ୍ୟରେ ୫୦ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ । ସେହିଭଳି ନଭେମ୍ବର ୩୦ ଯାଏଁ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନରେ ଲକଡାଉନ୍ ବଳବତ୍ତର ରହିବ । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ସେବା ବି ବନ୍ଦ ରହିବ ।

କୋଭିଡ ଯୋଗୁଁ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରୁ ରାଜ୍ୟରେ ସବୁ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ ରହିଛି । ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ମନ୍ଦିର ଖୋଲିବା ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ ପ୍ରକ୍ରିୟା । ଏଥିପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କଠୁ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟଶାସନ ସଚିବ ।

   Related Posts