Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଜୁନ୍ ୮ ତାରିଖରୁ ଖୋଲିବ ଧାର୍ମିକସ୍ଥଳ : ଥରକେ ୫ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପ୍ରବେଶକୁ ଅନୁମତି, ବାହାରୁ ଭୋଗ ନ ଆଣିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ

7/06/2020 at 11:19 AM

ପ୍ରୟାଗରାଜ ୦୭/୦୬ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ଜୁନ ୮ ତାରିଖ ପାଇଁ ପୁଣି ଏକ ନୂଆ ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରି କରିଛନ୍ତି | କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଗତ ୨ ମାସରୁ ଅଧିକ ହେବ ଦେଶର ସମସ୍ତ ଧାର୍ମିକସ୍ଥଳ ବନ୍ଦ ରହିଛି | ଜୁନ ୮ ତାରିଖରୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଧାର୍ମିକସ୍ଥଳ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ପାଖାପାଖି ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇସାରିଛି | ପ୍ରୟାଗରାଜର ସମସ୍ତ ପ୍ରମୁଖ ମନ୍ଦିର ଓ ମଠ ଜୁନ ୮ ତାରିଖରୁ ଖୋଲାଯିବ | ମନ୍ଦିର ଖୋଲା ହେଲେ ସୁଦ୍ଧା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ପ୍ରସାଦ ବଣ୍ଟନ କରାଯିବ ନାହିଁ | ଏହାସହ ମନ୍ଦିରରେ ମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ପର୍ଶ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇନାହିଁ | ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ପାଳନ କରିବାକୁ ହେବ | ଜୁନ ୮ ତାରିଖରେ ଦୀର୍ଘ ୭୫ ଦିନ ପରେ ସଙ୍ଗମ ସ୍ଥିତ ବଡ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିର ଖୋଲାଯିବ | କିନ୍ତୁ ମନ୍ଦିରରେ ମାସ୍କ ଲଗାଇବା ଅନିବାର୍ଯ୍ୟ | ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ବିନା ମାସ୍କରେ ମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେନାହିଁ | ମନ୍ଦିର ବାହାରୁ ଆଣିଥିବା ପ୍ରସାଦ ମଧ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କ ପାଖରେ ଭୋଗ ହେବନାହିଁ |

 

ସାମାଜିକ ଦୂରତା ପାଳନ କରି ଏକାସଙ୍ଗେ ୫ଜଣ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ | ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ତାରିଖରେ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ଦିନ ସଙ୍ଗମର ବଡ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିର କବାଟ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା | ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜାରୀ ନିୟମିତ ପୂଜା ଓ ଆଳତୀ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି | ବଡ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିର ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଗାଇଡଲାଇନ ଅନୁଯାୟୀ ମନ୍ଦିର କବାଟ ଖୋଲାଯିବ | ମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପାଇଁ ହ୍ୟାଣ୍ଡୱାସ ଓ ସାନିଟାଇଜର ପୁରା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ବୋଲି ମହନ୍ତ କହିଛନ୍ତି |

ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଆଖଡ଼ା ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଅଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ ପାଳନ କରି ଏକାଥରେ ୫ ଜଣ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ କିନ୍ତୁ ମନ୍ଦିରରେ ଭଗବାନଙ୍କ ପ୍ରତିମାକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ସାମାଜିକ ଦୂରତା ପାଳନ କରି ପୂଜାରୀଙ୍କୁ ଭୋଗ କରିବାକୁ ଦେବେ | ପୂଜାରୀ ମଧ୍ୟ ମାସ୍କ ଓ ଗ୍ଳୋବ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରିବେ | ଏହାସହ ନିୟମିତ ଅନ୍ତରାଳରେ ହାତ ମଧ୍ୟ ସାନିଟାଇଜ କରିବେ 

   Related Posts