Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ମାନିଲେ ତେଲେଙ୍ଗାନା ସରକାର, ରାଜ୍ୟରେ ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ତବଲିଗି ଜମାତ ସଂପୃକ୍ତ

17/04/2020 at 10:11 PM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୧୭।୦୪: ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ବ୍ୟାପିବାରେ ସବୁଠୁ ବଡ ସ୍ରୋତ ତବଲିଗି ଜମାତ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି। ଜମାତି ମାନଙ୍କୁ ଖୋଜି କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍ କରିବାରେ ପୋଲିସ୍ ପ୍ରଶାସନକୁ ନାକେଦମ ହେବାକୁ ପଡିଛି। ତବଲିଗି ଜମାତଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ରାଜ୍ୟ ତାମିଲନାଡୁ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନା ଓ ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶରେ କରୋନା  ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟାରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ଏବେ ତେଲେଙ୍ଗାନା ସରକାର ସ୍ଵୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ, ତବଲିଗି ଜମାତିଙ୍କ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାର ବ୍ୟାପକତା ବଢିଛି।

ତେଲେଙ୍ଗାନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ନଗରପାଳିକା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ କରୋନା ଭାଇରସ ପଜିଟିଭ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ବ୍ୟାପକ ଭାବେ ବଢିଥିବା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ମରକଜ ଧାର୍ମିକ ସମାରୋହକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋଟ୍ ସଂକ୍ରମଣର ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ମାମଲା ମରକଜ ସହ ସମ୍ବନ୍ଧିତ । ରାଜ୍ୟରେ ଅଦ୍ୟାବଧି ସଂକ୍ରମିତ ୭୦୦ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬୪୫ ଜଣ ତବଲିଗି ଜମାତର ଲୋକ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି। ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯଦି ମରକଜ ଘଟଣା ହୋଇନଥାନ୍ତା ତେବେ ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ଏମିତି ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିନଥାନ୍ତା ।

ଅନ୍ୟପଟେ ତେଲେଙ୍ଗାନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଗ୍ରେଟର ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ ପରିଧିରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ କରୋନା ଭାଇରସର ୨୪୦ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କକୁ ଗାନ୍ଧୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ କରି ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଉଛି । ପ୍ରତି କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ପୋଲିସ ଓ ନଗର ପାଳିକାର ନୋଡାଲ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts