Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଶେଷ ହୋଇଯିବ ଶସ୍ତା ଡାଟା ଏବଂ ମାଗଣା କଲିଂ ଯୁଗ, ଦୂର ସଂଚାର ମନ୍ତ୍ରାଳୟକୁ ଚିଠି ଲେଖିଲା ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୮/୨: ଶେଷ ହୋଇଯିବ ଶସ୍ତା ଡାଟା ଏବଂ ମାଗଣା କଲିଂ ଯୁଗ । ପୁଣି ପୂର୍ବ ପରି ଉଭୟ ଇଂଟରନେଟ୍ ଏବଂ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବା ପାଇଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅଲଗା ଅଲଗା ଟଙ୍କା । ଏନେଇ ଦୂର ସଂଚାର ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ନିକଟକୁ ଚିଠି ଲେଖି ଟେଲିକମ କଂପାନୀମାନେ ସୁପାରିଶ କରିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ମୋବାଇଲ ଡାଟା ପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ ଟାରିଫ ପ୍ନାନକୁ ୩୫ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ଜିବି କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ଭୋଡାଫୋନ-ଆଇଡିଆ । ଯାହାକି ପ୍ରଚଳିତ ଦରଦାମ ତୁଳନାରୁ ପ୍ରାୟ ସାତ-୮ ଗୁଣା ଅଧିକ । ଡିପାର୍ଟମେଂଟ ଅଫ ଟେଲିକମକୁ କଂପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏହି ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି କି, କଂପାନୀ ଚାହୁଁଛି କି ୩୫ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ଜିବି ଡାଟା ଦର ସ୍ଥିର କରାଯାଉ । ଖାଲି ଏତିକି ନୁହେଁ ମାସିକ କନେକ୍ସନ ପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ ଚାର୍ଜକୁ ୫୦ ଟଙ୍କା ସ୍ଥିର କରାଯାଉ ବୋଲି । ଆଉ ଏହି ନୂଆ ପ୍ଲାନକୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲ ପହିଲାରୁ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଟେଲିକମ କଂପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ସୁପାରିଶ ହୋଇଛି ।

ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁସାରେ, ଏଜିଆର କାରଣରୁ ଟେଲିକମ କଂପାନୀଙ୍କୁ ଏବେ ଅନେକ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡୁଛି । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଏହି କଂପାନୀଙ୍କୁ ୫୩ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଏଜିଆର ବାବଦକୁ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ପଡିବ । ତେଣୁ ଭୋଡାଫୋନ-ଆଇଡିଆ ଏଜିଆର ପୂରା ରକମ ପରିଶୋଧ କରିବା ପାଇଁ ୧୮ ବର୍ଷ ସମୟ ମାଗିବା ସହ ଆଉଟଗୋଇଙ୍ଗ କଲ୍ ପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ ମୂଲ୍ୟ ମିନିଟ୍ ପିଛା ୬ ପଇସା ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts