Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ପୁଣି ସ୍ଥଗିତ ରହିଲା ଏସିଆ କପ୍ କ୍ରିକେଟ‌, ୨୦୨୨ରେ ଖେଳାଯିବ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ
  • ||
  • ଗୋପ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ସିଲ୍ : ମ୍ୟାନେଜର କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରମ୍‌ଜାନ୍ ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇଲା ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗଞ୍ଜାମର ସବୁ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ ୭ଦିନ ବନ୍ଦ, ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ପାଳନ ବାରଣ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ପ୍ରେମରେ ପ୍ରତାରଣା, ପ୍ରେମିକ ଦୁଆରେ ପ୍ରେମିକା, ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଦେଇଛି ଧାରଣା
  • ||
  • କଟକ : ଗିରଫ ହେଲା ହାଇଦରର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବ୍, ସୋମବାର ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନାରେ କରିଥିଲା ଆତ୍ମସମର୍ପଣ
  • ||
  • ସୋର : ଘରେ କେହି ନଥିବା ବେଳେ ଭାଙ୍ଗିଲେ ତାଲା, ଲୁଟିନେଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ରୂପା ଅଳଙ୍କାର ସହ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଭଡା ଘରୁ ମିଳିଲା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦାୟୀ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଚନ୍ଦ୍ରମୁଖୀ ନିଖୋଜ ; ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ହଇଚଇ

28/11/2018 at 4:55 PM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୨୮|୧୧:   କୁଆଡେ ଗଲେ ଚନ୍ଦ୍ରମୁଖୀ ? କେଉଁଠି ସେ ?  ତାଙ୍କୁ କେହି ଅପହରଣ କରିନେଇନି ତ ?  ତାଙ୍କ ନିଖୋଜ ପଛରେ କିଏ ?  ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରମୁଖୀଙ୍କ ପାଇଁ ହଇଚଇ । କେବଳ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ନୁହେଁ ସାରା ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଏବେ ଚନ୍ଦ୍ରମୁଖୀଙ୍କ ଚର୍ଚ୍ଚା । କିଏ ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରମୁଖୀ ? କାହିଁକି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏତେ ଆଲୋଚନା ? ତେବେ ଏ ଚନ୍ଦ୍ରମୁଖୀ ଜଣେ ମହିଳା ନୁହନ୍ତି, ସେ ଜଣେ କିନ୍ନର ।  ତାଙ୍କର ପୁରା ନାମ ଚନ୍ଦ୍ରମୁଖୀ ମୁବ୍ବାଲା ଓ କିନ୍ନରଙ୍କ ଅଧିକାର ପାଇଁ ଲଢୁଥିବା ଜଣେ ଆଗଧାଡିର କର୍ମୀ । ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାର କାରଣଟି ହେଲା ଚନ୍ଦ୍ରମୁଖୀ ଜଣେ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ।  ୭ ଡିସେମ୍ବରରେ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ତେଲେଙ୍ଗାନା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ଚନ୍ଦ୍ରମୁଖୀ  ଗୋଶାମାହାଲ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ବହୁଜନ ବାମ ସାମୁଖ୍ୟ (ବିଏଲ୍‌ଏଫ୍‌) ଟିକଟରେ ଲଢୁଛନ୍ତି ।

କିନ୍ତୁ ୨୭ ତାରିଖ ସକାଳୁ ତାଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳୁନି । ତାଙ୍କ ନିଖୋଜ ନେଇ ବଞ୍ଜାରାହିଲ୍ସ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । କାରଣ ସେ ସେହି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିଲେ । ଏବେ ତାଙ୍କୁ ଠାବ କରିବାଲାଗି ସିସିଟିଭି ଆଧାରରେ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି ପୋଲିସ । ତେଲେଙ୍ଗାନା ହିଜରା ସମିତି ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଚନ୍ଦ୍ରମୂଖୀ ତାଙ୍କ ଅପହରଣ ନେଇ ଆଶଙ୍କା କରୁଥିଲେ ଓ ଭୟଭୀତ ବି ଥିଲେ । ତେଲେଙ୍ଗାନା ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ଚନ୍ଦ୍ରମୁଖୀ ପ୍ରଥମ ଏକ ମାତ୍ର କିନ୍ନର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ନର ମାନଙ୍କ ଅଧିକାର ଓ ସ୍ବାର୍ଥ ଲାଗି ସ୍ବର ଉତ୍ତୋଳନ କରୁଥିବା ଚନ୍ଦ୍ରମୁଖୀଙ୍କ ଲାଗି ରାଜ୍ୟର କିନ୍ନର ମାନେ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଗୋଶାମାହାଲରେ ଭିଡ ଲଗାଇସାରିଲେଣି ।

ଏହି ସ୍ଥିତିରେ ଚନ୍ଦ୍ରମୁଖୀଙ୍କ ନିଖୋଜ ଚର୍ଚ୍ଚା ବଢାଇଛି । ଗୋଶାମାହାଲ ଆସନଟି ବିଜେପି ଦଖଲରେ ରହିଛି । ଏଠାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ବିଧାୟକ ଟି.ରାଜା ସିଂହଙ୍କୁ ବିଜେପି ପୁଣି ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସରୁ ମୁକେଶ ଗୌଡ ଏବଂ ଟିଆରଏସ୍‌ରୁ ପ୍ରେମ ସିଂ ରାଠୋର ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts