Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

‘ଲକଡାଉନ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଗୁଳି’: ଏମିତି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ ବୋଲି କାହିଁକି କହିଲେ ଚନ୍ଦ୍ର ଶେଖର

25/03/2020 at 3:10 PM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୨୫।୦୩: କରୋନା ଭୂତାଣୁ ବିରୋଧରେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଭାରତରେ  ବୁଧବାରଠୁ ୨୧ ଦିନିଆ ଲକଡାଉନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ତେଲେଙ୍ଗାନା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାଓ ଲକଡାଉନର ପାଳନ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କଡା ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି କେହି ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଘରୁ ବାହାରୁଛନ୍ତି ତେବେ ପାଖରେ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଗୁଳି କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦେବା ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କିଛି ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ।

ଯଦି ଲକଡାଉନ ଆଦେଶର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିବେ ତେବେ ମୋତେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଆଦେଶ ଦେବାକୁ ପଡିବ। କେସିଆର କହିଛନ୍ତି ଏମିତି ଅବସ୍ଥା କଦାପି ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଯଦ୍ଵାରା ସରକାରଙ୍କୁ ପୋଲିସକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀଙ୍କୁ ପାଖରେ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଗୁଳି କରିବାର ଆଦେଶ ଦେବାକୁ ନପଡେ। ସୋମବାର ଓ ମଙ୍ଗଳବାର ଲୋକେ ଯେଉଁଭଳି ଲକଡାଉନ ଭାଙ୍ଗି ବାହାରକୁ ବାହାରିଲେ ସେଥିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଲୋକଙ୍କୁ ସଡକ ଉପରକୁ ଆସିବାରେ ରୋକିବା ପାଇଁ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ବନ୍ଦ କରିବା ସହିତ ସେନାର ସାହାଯ୍ୟ ନେବା ଉପରେ ବିଚାର କରାଯାଉଛି। ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାରୁ ସକାଳ ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ ରହିବ। ପ୍ରତିଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟାରେ ସମସ୍ତ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବା ଦରକାର ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଠୋର ଶବ୍ଦରେ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts