Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୭୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଲଦାଖରେ ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା କେବେ ସମାପ୍ତ ହେବ ? ଡ୍ରାଗନ ସହ ୧୨ତମ ବୈଠକ ଆସନ୍ତାକାଲି
  • ||
  • ବାଂଶପାଳ : ଗାଁରେ ପଶି ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ଦନ୍ତା, କାନ୍ଥ ପଡି ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଅଲୋଡା ହେଲା ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର, ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ରାସ୍ତା କଡକୁ ଛିଟିକି ପଡିଲେ ୨ ଚାଳକ : ମେଡିକାଲରେ ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଟକ : ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ସହ ୧୦ହଜାର ଜରିମନା : ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଦେବେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSSC ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପିଏସ୍ : ଜବତ ହେଲାଣି ନଗଦ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସହ ଫ୍ଲାଟ୍ ଆଉ ପ୍ଲଟ୍
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଚିଙ୍ଗୁଡି ବନ୍ଧରେ ଅଘଟଣ : ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ୬ ଓଡିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବଦଳିଲା ନିୟମ : ୬୩,୩୦୩ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ପାଇବେ ପଦୋନ୍ନତି, ରେସିଡେନ୍ସି ପିରିୟଡ୍ କମାଇଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ : ୧ କେଜି ୪୮ ଗ୍ରାମ୍ ଧଳାଜହର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||

ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ଅମାନିଆଙ୍କୁ ସାବାଡ କଲେ ତହସିଲଦାର, ଆଦାୟ କଲେ ଜରିମନା

8/08/2020 at 6:11 PM

ନୀଳଗିରି ୮।୮: ନୀଳଗିରି ଏନଏସି ଆଜିଠାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଟଡାଉନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅମାନିଆଙ୍କୁ ସାବାଡ଼ କରିଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ତହସିଲଦାର। ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ କିଛି କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଆଜି ପୁଣି ସନ୍ତରାଗଡ଼ିଆ ଅଂଚଳରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବାହାରିବା ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି। ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଏବେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ସନ୍ତରାଗଡ଼ିଆ ଓ ରାଧାକିଶୋରପୁର, ନୀଳଗିରି ଏନଏସି ଅଞ୍ଚଳରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ । ରାଧାକିଶୋରପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରଶାସନ ୭ ଦିନ ପାଇଁ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଘୋଷଣା କରିଥିବାବେଳେ ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ପଂଚାୟତକୁ ସଟଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

ସେହିପରି ସନ୍ତରାଗଡ଼ିଆ ସମେତ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦରପୁର ପଂଚାୟତ ର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିଚାଲିଥିବାରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ସଟଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଆଜି ଜଣେ ୪୦ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ନୀଳଗିରି ଏନଏସି ଘାଟଘରସାହିରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାର ୫ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ପରିବାରର ଆଉ ଜଣେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ବ୍ଲକ ଓ କୃଷିବିଭାଗ ଅଫିସର ଜଣେ ଲେଖାଏଁ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ।

ତେବେ ନୀଳଗିରି ଏନଏସିରେ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି କ୍ରମେ ୭ ଦିନ ସଟ ଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ଗତକାଲି ରାତି ୧୨ଟା ଠାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଟଡାଉନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ, ପରିବା ଓ ସଉଦା ଦୋକାନ ୬ଟାରୁ ୧୨ ଟା ଯାଏଁ ଖୋଲାଯିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିଥିବା ବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଦିନ ୧୧ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସେବାଯୋଗାଇବ ଓ ୧୨ଟାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି । ହେଲେ ଲୋକମାନେ ଅଯଥାରେ ଗହଳି କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବାଇକରେ ଦୁଇଜଣ ବସି ଅଯଥାରେ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଚାରିଚକିଆ ଯାନ ମଧ୍ୟ ଚାଲୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା ।

ନୀଳଗିରି ତହସିଲଦାର ଅଶେଷ ନାୟକ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ନେଇ ଅମାନିଆଙ୍କୁ ଆଜି ସାବାଡ଼ କରିଛନ୍ତି। ବାଇପାସ ରୋଡ଼ ରେ ଯାଂଚ କରିବା ସହ ଯେଉଁମାନେ ଜରୁରୀକାଳୀନ କାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଛାଡି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜରିମନା କରିଛନ୍ତି । ପାଖାପାଖି ୧୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଆଜି ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା କଡାକଡି କରିବା ସହ ଅମାନିଆଙ୍କୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଜରିମନା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ ବୋଲି ତହସିଲଦାର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts