Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ନୂଆ ରଣନୀତି କରିବେ କୋହଲି , ସ୍ପିନ ଆଟାକ୍‌ ହେବ ଅଧିକ ମଜବୁତ

7/02/2020 at 11:30 AM

ହାମିଲଟନ ୦୭।୦୨: ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ୨ୟ ଦିନିକିଆ ପାଇଁ ନୂତନ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ । ପ୍ରଥମ  ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦଳ ପରାଜୟ ବରଣ ପାଇଁ ଫିଲ୍ଡି ଓ ବୋଲିଂ ବିଭାଗ ପ୍ରାୟତଃ ଦାୟୀ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । କାରଣ ଦଳ ଏତେ ବଡ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଛି । ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖରାପ ବୋଲିଂ ଓ ଫିଲ୍ଡିଂ ଯୋଗୁଁ ଟିମ୍‌କୁ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପରାଜୟ ହେବାକୁ ପଡିଛି । ତେଣୁ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଏହିସବୁ ଭୁଲ୍‌ ନଦୋହରେଇବା ପାଇଁ ଦଳରେ କିଛି ପରବର୍ତ୍ତିନ କରିପାରନ୍ତି ବିରାଟ । ସିରିଜର ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନର ଯୋଡି “କୁଲଚାହ”ଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନର ହରଭଜନ ସିଂହ ଆଗୀମୀ ୨ୟ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅଧିନାୟକ କୋହଲିଙ୍କୁ ୨ୟ ମୁକାବିଲାରେ ସ୍ପିନର ଯୋଡି କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଓ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ ଖେଳାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି ।  

ହରଭଜନଙ୍କ ମତରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମ୍‌ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କୁ ଭଳ ଭାବେ ଖେଳୁଛି । ଭାରତର ଯେକୌଣସି ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ସହଜରେ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛନ୍ତି । ଯାହାର କ୍ଷତି ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ  ସହିବାକୁ ପଡୁଛି । ବୋଲିଂର ମଧ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ମାନେ ଓ୍ବିକେଟ୍ ହାସଲ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି । ମଧ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଦଳର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହରୁ ରୋକିବାର  ବିଫଳ ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ବୋଲର । ତେବେ ଏହାର କେବଳ ଗୋଟିଏ ଉପାୟ ହେଉଛି । ଦୁଇ ଜଣ ସ୍ପିନରଙ୍କୁ ଖେଳାଯାଉ।  କୁଳଦୀପ ଓ ଚହଲ ଯୋଡିଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳିବାକୁ ହେଲେ କେଦାର ଯାଦବଙ୍କୁ ଟିମ୍‌ରୁ ବାଦ୍‌ ଦେବାକୁ ପଡିବ । କେଦାରଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଜଣେ ଅତିରିକ୍ତି ସ୍ପିନର ଭାବେ ଖେଳାଇବାକୁ ଉଚିତ୍ ବୋଲି ଅଧିନାୟକ କୋହଲିଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ହରଭଜନ ।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୩ଟିକିଆ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଭାରତ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି । ସିରିଜରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୧-୦ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ୩୪୭ରନ୍‌ର ସମ୍ମାନଜନକ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ଏତେ ବଡ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପରାଜୟର ସ୍ବାଦ ଚାଖିବାକୁ ପଡିଛି । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଟାର୍ଗେଟକୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୬ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୪୮.୧ଓଭର ଟାର୍ଗେଟକୁ ହାସଲ କରିନେଇଥିଲେ । ରସ୍‌ ଟେଲର ଶତକ ଦଳ ବଳରେ ଦଳ ବିଜୟ ଦ୍ବାରଦେଶରେ ପହଞ୍ଚାଇଯାଇଥିଲେ ।

   Related Posts