Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ଚିନ୍ତା : ପିଆଜ କିଲୋ ୧୦୦ ଟଙ୍କା !
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତ ସମ୍ମାନୀତ
  • ||
  • ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ସନ୍ଧବ ଲୁଣ ମିଶାଇ ସେବନ କଲେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ଓଜନ
  • ||
  • ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚାକିରୀ: ବିସ୍କୁଟ୍ ଚାଖିବାକୁ ମିଳିବ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା
  • ||
  • ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ
  • ||
  • ପୂଜା ପାଇଁ କଟକ ସହରରେ ମୁତୟନ ହେବେ ୩୦ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ପଡିଆବାହଲରେ ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ଓ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ
  • ||
  • ସଞ୍ଜୁ ବାବାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ଖବର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣରେ ଭିଡିଓ ଜାରି କଲା ଭାରତୀୟ ନୌସେନା
  • ||

ନାରଙ୍ଗୀ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିଥିବା ମ୍ୟାଚ ହାରିଯାଇଥିଲା ଭାରତ : ପୁଣିଥରେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ନାରଙ୍ଗୀ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିବ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ !

5/07/2019 at 6:44 PM

ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାବେଳେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ନାରଙ୍ଗୀ ରଙ୍ଗର ଜର୍ସି ପିନ୍ଧିଥିଲା । ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତଃ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଭାରତ ହାରିଯାଇଥିଲା । ବିଶ୍ୱକପରେ ଖେଳିଥିବା ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ ଭାରତ ଜିତିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ହାରିଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହି ଜର୍ସିକୁ ନେଇ ଖୁବ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା ।

ନୂଆ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧିବା ପଛରେ ଆଇସିସିର ନୂଆ ନିୟମ ଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ କେବଳ ଭାରତ ନୁହଁ ବରଂ ବାଂଲାଦେଶ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟ ନିଜ ଜର୍ସି କିଛି ମ୍ୟାଚରେ ବଦଳାଇଥିଲେ । ଅଲଗା ଅଲଗା ମ୍ୟାଚରେ ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ନାଲି, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ହଳଦିଆ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧିଥିଲେ । କ୍ୱିନରୁ ଅନ୍ୟ ମ୍ୟାଚମାନଙ୍କରେ ଏହି ଟିମ ଅଲଗା ଜର୍ସି ପିନ୍ଧିଥାନ୍ତି । 

ବିଶ୍ୱକପରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପୁଣିଥରେ ନାରଙ୍ଗୀ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିପାରେ । ସେମିଫାଇନାଲରେ ଯଦି ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ସହ ଖେଳେ ତାହେଲେ ପୁଣିଥରେ ନାରଙ୍ଗୀ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିବ ।

ଆଇସିସିର ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ବିଶ୍ୱକପରେ କୌଣସି ଦୁଇଟି ଟିମ ମ୍ୟାଚ ବେଳେ ସମାନ ରଙ୍ଗର ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳି ପରିବେନାହିଁ ଯ ଯେକୌଣସି ଗୋଟିଏ ଟିମକୁ ନିଜର ଜର୍ସି ବଦଳାଇବାକୁ ପଡିବ । କିନ୍ତୁ ଏହି ନିୟମ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ ଉପରେ ଲାଗୁ ହେବନାହିଁ । ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ ନିଜର ପୁରୁଣା ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ହିଁ ଖେଳିବେ । ଉଭୟ ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ଭାରତର ଜର୍ସି ନୀଳ ରଙ୍ଗର ହୋଇଥିବାରୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ନାରଙ୍ଗୀ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିବାକୁ ପଡୁଛି ।

ସେମିଫାଇନାଲ ଅଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ ପ୍ରଥମରେ ରହିଛି । ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି । ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସି ଟିମ ଉତୀର୍ଣ୍ଣ ନହେଲେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସେମିଫାଇନାଲକୁ ଯିବ ।

ଆଇସିସି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଟିମ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଟିମ ସହ ଖେଳିବ । ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଟିମ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଟିମ ସହ ଖେଳିବ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତାରା ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପରାସ୍ତ କରେ ତାହେଲେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ପୁଣିଥରେ ନାରଙ୍ଗୀ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ ।

   Related Posts