Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍, ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଆଡମିଶନ ମନା
  • ||
  • ସରିଲା ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକ, ୯ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : BMCର ପେଡ୍ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ନନ୍ ଏସି ୧୦୯୯ ଓ ଏସି ରୁମ୍ ୧୪୯୯ ଟଙ୍କା
  • ||

ନାରଙ୍ଗୀ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିଥିବା ମ୍ୟାଚ ହାରିଯାଇଥିଲା ଭାରତ : ପୁଣିଥରେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ନାରଙ୍ଗୀ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିବ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ !

5/07/2019 at 6:44 PM

ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାବେଳେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ନାରଙ୍ଗୀ ରଙ୍ଗର ଜର୍ସି ପିନ୍ଧିଥିଲା । ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତଃ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଭାରତ ହାରିଯାଇଥିଲା । ବିଶ୍ୱକପରେ ଖେଳିଥିବା ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ ଭାରତ ଜିତିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ହାରିଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହି ଜର୍ସିକୁ ନେଇ ଖୁବ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା ।

ନୂଆ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧିବା ପଛରେ ଆଇସିସିର ନୂଆ ନିୟମ ଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ କେବଳ ଭାରତ ନୁହଁ ବରଂ ବାଂଲାଦେଶ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟ ନିଜ ଜର୍ସି କିଛି ମ୍ୟାଚରେ ବଦଳାଇଥିଲେ । ଅଲଗା ଅଲଗା ମ୍ୟାଚରେ ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ନାଲି, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ହଳଦିଆ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧିଥିଲେ । କ୍ୱିନରୁ ଅନ୍ୟ ମ୍ୟାଚମାନଙ୍କରେ ଏହି ଟିମ ଅଲଗା ଜର୍ସି ପିନ୍ଧିଥାନ୍ତି । 

ବିଶ୍ୱକପରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପୁଣିଥରେ ନାରଙ୍ଗୀ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିପାରେ । ସେମିଫାଇନାଲରେ ଯଦି ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ସହ ଖେଳେ ତାହେଲେ ପୁଣିଥରେ ନାରଙ୍ଗୀ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିବ ।

ଆଇସିସିର ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ବିଶ୍ୱକପରେ କୌଣସି ଦୁଇଟି ଟିମ ମ୍ୟାଚ ବେଳେ ସମାନ ରଙ୍ଗର ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳି ପରିବେନାହିଁ ଯ ଯେକୌଣସି ଗୋଟିଏ ଟିମକୁ ନିଜର ଜର୍ସି ବଦଳାଇବାକୁ ପଡିବ । କିନ୍ତୁ ଏହି ନିୟମ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ ଉପରେ ଲାଗୁ ହେବନାହିଁ । ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ ନିଜର ପୁରୁଣା ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ହିଁ ଖେଳିବେ । ଉଭୟ ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ଭାରତର ଜର୍ସି ନୀଳ ରଙ୍ଗର ହୋଇଥିବାରୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ନାରଙ୍ଗୀ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିବାକୁ ପଡୁଛି ।

ସେମିଫାଇନାଲ ଅଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ ପ୍ରଥମରେ ରହିଛି । ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି । ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସି ଟିମ ଉତୀର୍ଣ୍ଣ ନହେଲେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସେମିଫାଇନାଲକୁ ଯିବ ।

ଆଇସିସି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଟିମ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଟିମ ସହ ଖେଳିବ । ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଟିମ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଟିମ ସହ ଖେଳିବ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତାରା ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପରାସ୍ତ କରେ ତାହେଲେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ପୁଣିଥରେ ନାରଙ୍ଗୀ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ ।

   Related Posts