Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ: ୪୧ ବର୍ଷ ପରେ କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୯୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ଡିସଚାର୍ଜ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୩୫୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୯ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଥମିବ କି ବିବାଦ ! ୯ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଲା ୧୨ତମ ବୈଠକ, ଗୋଗରା-ହଟ୍ ସ୍ପ୍ରିଙ୍ଗରୁ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଉପରେ ଜୋର
  • ||
  • ଜେଲ୍‌ ଗଲେ କୋଟିପତି ପିଏସ୍‌ ବିରଞ୍ଚି ସାହୁ
  • ||
  • ସେମି ଫାଇନାଲରେ ହାରିଲେ ସିନ୍ଧୁ, ଧୂଳିସାତ ହେଲା ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଆଶା, ଏବେ କାଂସ୍ୟ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ସରକାରୀ-ବେସରକାରୀ ସ୍ବିମିଂ ପୁଲ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ମୀନା ବଜାର ଖୋଲାଯାଇପାରିବ
  • ||
  • ଭୋଜିଭାତ ଉପରେ ପୂର୍ବବତ କଟକଣା ରହିବ
  • ||
  • ବିବାହରେ ୨୫, ଶୁଦ୍ଧିକ୍ରିୟାରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କିଟ୍ ପ୍ରାୟୋଜକ ହେବ କିଏ ? ରେସ୍‌ରେ ସବୁଠୁ ଆଗରେ ପ୍ୟୁମା, ଆଡିଡାସ ଏବଂ ନାଇକି ଡାକିପାରନ୍ତି ଟେଣ୍ଡର

8/08/2020 at 6:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୮|୦୮:  ଚଳିତ ଆଇପିଏଲରେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରାୟୋଜକ ଭିଭୋ ହଟିବା ପରେ ବିସିସିଆଇ ନୂଆ ପ୍ରାୟୋଜକ ସନ୍ଧାନରେ ରହିଛି । ସେହିପରି ଭାରତୀୟ ଦଳର କିଟ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ନୂଆ ପ୍ରାୟୋଜକ ଖୋଜା ପଡିଛି । ଅନେକ ବଡ ବଡ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଏଥିପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି । ଜର୍ମାନୀ ଖେଳ ସାମଗ୍ରୀ ଓ ଫୁଟ୍ ଉୟର୍ ନିର୍ମାତା ପ୍ୟୁମା ଭାରତୀୟ ଟିମର କିଟ୍ ପ୍ରାୟୋଜକ ରେସରେ ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଛି । ସେହିପରି ଆଡିଡାସ୍ ଓ ନାଇକ୍ ମଧ୍ୟ ରେସରେ ରହିଛନ୍ତି ।

ନାଇକି ପୁଣିଥିରେ ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସାମିଲ ହେବ ନା ନାହିଁ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । କମ୍ପାନୀ ବିସିସିଆଇର କମ୍ ଅର୍ଥରେ ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ମନା କରିଦେଇଛି । ନାଇକି ୨୦୧୬ରୁ ୨୦୨୦ ଯାଏଁ ୪୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ରୟାଲଟି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା । ତେବେ ପ୍ୟୁମା ବିସିସିଆଇଠୁ ପ୍ରାୟୋଜକ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ଫର୍ମ କିଣିଛି । ଏଥିପାଇଁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଛି ।

ସେହିପରି ଆଡିଡାସ୍ ମଧ୍ୟ ଏହି ରେସରେ ରହିଛି । ଦେଶରେ ପ୍ୟୁମାର ୩୫୦ରୁ ଅଧିକ ଏକ୍ସକ୍ଲୁସିଭ୍ ଷ୍ଟୋର୍ ଓ ଆଡିଡାସର ୪୫୦ରୁ ଅଧିକ ଆଉଟଲେଟ୍ ରହିଛି ।

ଯଦି କୌଣସି ନୂଆ କମ୍ପାନୀ ୨୦୦ କୋଟିର ଟେଣ୍ଡର ପକାଇ ଅଧିକାର ହାସଲ କରେ ତେବେ ଚକିତ ହେବାର କୌଣସି କାରଣ ନାହିଁ . ଯାହା ନାଇକି ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ଅର୍ଥଠୁ ବହୁତ କମ୍ ।

ଗତ କିଛିଦିନ ଧରି ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ପ୍ୟୁମାର ଦବଦବା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ତଥା ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ କେଏଲ ରାହୁଲ ଏହାର ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଆମ୍ବାସାଡର୍ ରହିଛନ୍ତି ।  

   Related Posts