Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

‘ଫ୍ଲାଇଂ ଶିଖ୍’ ମିଲଖା ସିଂହଙ୍କୁ ଗଭୀର ଶ୍ରଦ୍ଧାଜ୍ଞଳି ଜଣାଇଲା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ କଳା ବ୍ୟାଚ୍ ପିନ୍ଧି ପଡିଆକୁ ଓଲ୍ଲାଇଲା ଭାରତ

19/06/2021 at 5:23 PM

ସାଉଥଆମ୍ପଟନ ୧୯/ ୦୬ : ବିଶ୍ବ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନସିପର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି । ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ କଳା ବ୍ୟାଚ୍‌ ପିନ୍ଧି ପଡିଆକୁ ଓଲ୍ଲାଇଛି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ । ମହାନ ଧାବକ ମିଲଖା ସିଂହଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ମର୍ମାହତ ହୋଇଛି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳ । ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛି ଭାରତୀୟ କ୍ରୀଡା ଜଗତ । ମିଲଖା ସିଂହଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଜ୍ଞଳି ଦେବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ବିଶ୍ବ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନସିପ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ କଳା ବ୍ୟାଚ୍‌ ପିନ୍ଧି ପଡିଆକୁ ଓଲ୍ଲାଇଛି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ । ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ୯୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ମିଲଖା ସିଂହଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ସେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ । ତାଙ୍କର ନିଧନରେ ଖେଳ ଜଗତ ଶୋକରେ ଡୁବି ଯାଇଛି । ତେବେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ମିଲଖା ସିଂହଙ୍କୁ ଗଭୀର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଛି ।

ପ୍ରଥମ ଦିନ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ବନ୍ଦ ରହିବା ପରେ ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ ଖେଳ ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଛି । ପ୍ରଥମେ ଟସ୍‌ ଜିତି ବୋଲିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ । ପ୍ରଥେମ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ । ପ୍ରଥମ ସେସନ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୨ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ଭାରତ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି ୬୯ ରନ । ଦୁଇ ଓପନର ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ବଡ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହାନ୍ତି । ରୋହିତ ୩୪ ରନ ଏବଂ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ୨୮ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ୬ ରନ ଏବଂ ଚେତେଶ୍ବର ପୁଜାରା ୦ ରନ କରି ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts