Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ୭୪ ଜଣ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ସର୍ଦାର ଫେରାର
  • ||

ଏହି ୪ଟି ଜିନିଷ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ବ ନଦେବାରୁ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ହାରିଲା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ…

18/07/2019 at 2:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୮|୭:  ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଶ୍ବକପର ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ହାରିବା ପରେ ଟିମର ଦୋଷ, ତୃଟିକୁ ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି କ୍ରିକେଟପ୍ରେମୀ ଓ କ୍ରିକେଟ ସମୀକ୍ଷକ । ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ୪ଟି କଥା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇଥିଲେ। ହୁଏତ ଭାରତୀୟ ଟିମ ବିଶ୍ବକପ ହାସଲ କରିପାରିଥାନ୍ତା ବୋଲି କ୍ରିକେଟ ସମୀକ୍ଷକ କହିଛନ୍ତି।

୧- ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଶିଖର ଦାଓ୍ବାନ ଆଘାତ ହେବାରୁ ତାଙ୍କ ବଦଳରେ ରିଶବ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଟିମରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସେହପରି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଲ ରାଉଣ୍ଡର ବିଜୟ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା। ତାଙ୍କ ବଳଦରେ ଅମ୍ବତି ରାୟୁଡିଙ୍କୁ ଟିମରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିନଥିଲା ବରଂ ତାଙ୍କୁ ଟିମରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ବିଶ୍ବକପରେ ବଳକା ଖେଳାଳୀଙ୍କ ନାଁ ତାଲିକାରେ ଅମ୍ବିତଙ୍କ ନାଥିବା ସତ୍ବେ ତାଙ୍କୁ ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇ ନଥିଲା। ବିଶ୍ବକପରେ ତାଙ୍କୁ ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ନମିଳିବାରୁ ଅମ୍ବିତ କ୍ରିକେଟ ଖେଳରୁ ସନ୍ୟାସ ନେଇଯାଇଥିଲେ।

୨- ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ୟାଟିଂ ଡାଉନ ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଭୁଲ ଥିଲା ଅର୍ଥାତ ୪ ନଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଭାବେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡିୟା, ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନି ଓ ବିଜୟ ଶଙ୍କର ମଧ୍ୟରୁ ୪ ନଂ କାହାକୁ ପଠାଇବେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରି ନଥିଲା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ବୋଲି କ୍ରିକେଟ ସମୀକ୍ଷା ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ୪ ନଂରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କୁ ପଠାଇବା ଉଚିତ ଥିଲା ବୋଲି କ୍ରିକେଟ ସମୀକ୍ଷକ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି।

୩- ମହମ୍ମଦ ସାମିଙ୍କୁ ବିଶ୍ବକପରେ ମୋଟ ୪ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା। ସାମି ଖେଳିଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ମୋଟ ୧୪ଟି ଓ୍ବିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ। ବିଶ୍ବକପ ସେମିଫାଇନାଲରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ସାମିଙ୍କୁ ନଖେଳିଇବା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ବଡ଼ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବୋଲି କ୍ରିକେଟପ୍ରେମୀ ଓ କ୍ରିକେଟ ସମୀକ୍ଷକ କହିଛନ୍ତି।

୪- ବିଶ୍ବକପ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମଥର ଚାରିଜଣ ଓ୍ବିକେଟ କିପର ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ଧୋନୀ , ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, କେ ଏଲ ରାହୁଲ ଓ ପନ୍ତ ଚଳିତ ବିଶ୍ବକପରେ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କୁ ବାଦ ଦେଇ ଅଜଙ୍କ୍ୟ ରାହଣେଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିଥିଲେ ଟିମ ଭଲ ଫାଇଦା ହୋଇଥାନ୍ତା ବୋଲି କ୍ରିକେଟଜଗତରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି।

   Related Posts