Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନ ଠାରୁ ପରାଜିତ ହେବା ପରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ଦୁଃସମ୍ବାଦ, ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଆସିଲା ବଡ ଖବର…

25/10/2021 at 10:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୧୦ : କ୍ରିକେଟ ପାଗଳ ଦେଶ ଭାରତ । ଭାରତବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ରିକେଟ୍ ହେଉଛି ତାଙ୍କର ହୃଦସ୍ପନ୍ଦନ । ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ଦେଖିବା ଏବଂ ଖେଳିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁବାଇରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳୁଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଦଳର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଥିଲା । ଭାରତରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ପସନ୍ଦ ସେହିଭଳି ପାକିସ୍ତାନରେ ମଧ୍ୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବହୁତ ପସନ୍ଦ । ତେଣୁ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଭୟ ଦେଶ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ବିଶ୍ୱକପରେ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି । ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ଭାବେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଆଉ ମାତ୍ର କିଛି ଦିନ ହିଁ ବାକି ଅଛି ।

ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଭାରତୀୟ ଦଳର କୋଚ୍ ହେବା ଦିନଠାରୁ ଦଳର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି । କାରଣ ଆଜିର ଦିନରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରେ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ନିକଟ ଅତୀତରେ ବିସିସିଆଇ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଜଣେ କୋଚ୍ ଖୋଜୁଛି ।  କାରଣ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭାରତୀୟ ଦଳର କୋଚ୍ ରହିଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିସିସିଆଇ କୋଚ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ କେବଳ ଏହି ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହିଁ ରହିଛି । ଏହି ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ମଙ୍ଗ ଅନ୍ୟ କେଉଁ କୋଚଙ୍କ ହାତରେ ରହିବ। ତେବେ କିଏ ହେବେ ପରବର୍ତ୍ତୀ କୋଚ ସେ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ।

ଭାରତୀୟ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ୟୁଏଇରେ ଅଛି କାରଣ ଏଥର ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୟୁଏଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି । ଏହି ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ କାରଣ ଦଳର କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଅବସର ନେବେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ କୋଚ୍ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କେହି ରହିବେ ନାହିଁ । ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ହିଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର କୋଚ୍‌ ହେବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି, ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ନାଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଇନାହାନ୍ତି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଦ୍ରାବିଡ କୋଚ୍ ହେବା ନେଇ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ହେଉଛି । ଜଣେ ଦକ୍ଷ କୋଚ୍‌ ସହ ଦ୍ରାବିଡ କ୍ରିକେଟର ଭଦ୍ର ଲୋକ ଭାବେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଯାନ୍ତି ।  ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଅଣ୍ଡର -୧୯ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଥିବାବେଳେ ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଅନେକ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିଲା । ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କୋଚ ଥିବାବେଳେ ଅଣ୍ଡର -୧୯ ଦଳ ବିଶ୍ୱକପ ମଧ୍ୟ ଜିତିଥିଲା ।

   Related Posts