Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଙ୍ଗଳବାର କଥା ହେବେ ପୁଟିନ୍ ଓ ବାଇଡେନ୍, ୟୁକ୍ରେନ ହେବ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ମାଆର ସାହସ ଆଗରେ ହାରିଲା ବାଘ, ନିଜ ପୁଅକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଛଡାଇ ଆଣିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୭୯୬ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୨୪୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ଋଷ ! ପୁଟିନଙ୍କ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୈନ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହର, ଓମିକ୍ରନ୍ ସାଜିବ ବାହକ : ଦାବି କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ, ୨୨୦ ବସ୍ତା ଜବତ କଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ଦୁର୍ବଳ, ଟଳିଲା ବଡ ବିପଦ : ପୁରୀଠୁ ୨୭୦ କିମି ଦୂରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା, ଧାନ ଫସଲ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ
  • ||

ବିଶ୍ବ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନସିପ୍‌ ଫାଇନାଲରେ ବୋଲିଂ କରିବେ ବିରାଟ କୋହଲି ! ରାହୁଲଙ୍କୁ ପକାଇଲେ ବଲ : ଭିଡିଓ ସେୟାର କଲା BCCI

13/06/2021 at 3:11 PM

ସାଉଥଆମ୍ପଟନ ୧୩/ ୦୬ : ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ବ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନସିପର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ସାଉଥଆମ୍ପଟନରେ ଆସନ୍ତା ୧୮ରୁ ୨୨ ଯାଏଁ ଖେଳାଯିବ । ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟିମ ଅଭ୍ୟାସ ଜୋରଦାର କରିଛି । ସେପଟେ ଭାରତକୁ ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ବେଶ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ନଜର ଆସିିଛି । ଭାରତୀୟ ଟିମ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଣ୍ଟ୍ରା ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ମ୍ୟାଚ ( ନିଜ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଭାଗ ହୋଇ ଖେଳିବା) ଖେଳୁଛି । ଗୋଟିଏ ଟିମର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଟିରେ କେ.ଏଲ ରାହୁଲ ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ବ ତୁଲାଉଛନ୍ତି ।


ବଡ କଥା ହେଉଛି ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ବୋଲିଂ କରୁଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । କୋହଲି ବୋଲିଂ କରୁଥିବାର ଭିଡିଓ ନିଜ ଟ୍ବିଟର ପେଜରେ ସେୟାର କରିଛି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) । କୋହଲି ବିପକ୍ଷ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଲୋକେସ ରାହୁଲଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି କୋହଲିଙ୍କୁ ବିଶ୍ବ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନସିପ ଫାଇନାଲରେ ବୋଲିଂ କରିବେ କି ? କାରଣ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟରେ କୋହଲି ବୋଲିଂ କରିଛନ୍ତି ।


ସେହିଭଳି ଦିନିକିଆରେ ମଧ୍ୟ କୋହଲିଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଦିନିକିଆରେ ସେ ମୋଟ ୪ଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟିରେ ମଧ୍ୟ ବୋଲିଂ କରି ୪ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି । ଏହା ସହିତ କୋହଲି ନିଜ ସ୍ଲୋ ବୋଲିଂରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ରଖିବାର କ୍ଷମତା ମଧ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି । ଯାହାକି ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ।

ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମ କଥା କହିବାକୁ ଗଲେ ଯୁବ ତାରକା ଋଷଭ ପନ୍ତ ଏବେ ଜବରଦସ୍ତ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି । ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ବଡ ବଡ ସଟ୍‌ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ପନ୍ତ ୯୪ ଟି ବଲ ଖେଳି ଅପରାଜିତ ୧୨୧ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ବିଶାଳ ବିଶାଳ ଛକା ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛି । ଏଥିରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଅନୁମାନ କରିହେବ ଯେ ମଧ୍ୟ କ୍ରମରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ବେଶ ସହାୟ ହେବେ । ସେହିଭଳି ଶୁଭମାନ ଗିଲ ମଧ୍ୟ ବେଶ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଶୁଭମାନ ୮୫ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି । ବୋଲିଂ ବାହିନୀରେ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା କମାଲ କରିଛନ୍ତି । ସେ ୩ଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts