Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ : କୁକୁଡାମରା ଅଭିଯାନ ଜାରି, ଦେଶୀ କୁକୁଡା ଏବଂ ଅଣ୍ଡା ସଂଗ୍ରହ କରି ଗାତରେ ପୋତୁଛନ୍ତି ରାପିଡ୍ ରେସପନ୍ସ ଟିମ୍

17/12/2018 at 4:35 PM

ପୁରୀ ୧୭|୧୨: ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକରେ କୁକୁଡାମରା ଅଭିଯାନ ଚାଲିଛି।  ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ସଂକ୍ରମଣ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । ପ୍ରଥମ ଦିନ ବୁଦ୍ଧିବର ପଂଚାୟତର ଦୁଇଟି ଏବଂ ମାଲୁଦ ପଞ୍ଚାୟତର ଗୋଟିଏ ଫାର୍ମରୁ କୁକୁଡ଼ାମରା  ହୋଇଛି । ଏହାସହ ରାପିଡ୍ ରେସପନ୍ସ ଟିମ୍ ସଦସ୍ୟ ଘର ଘର ବୁଲି ଦେଶୀ କୁକୁଡା ଏବଂ ଅଣ୍ଡା ସଂଗ୍ରହ କରି ଗାତରେ ପୋତୁଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୩୯୯ ବ୍ରୟଲର କୁକୁଡ଼ା , ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନରେ ୨୭୬ଟି କୁକୁଡ଼ା ମରା ଯାଇଥିବା ବେଳେ ତୃତୀୟ ଦିନରେ ୩ ହଜାର ୫ଶହ କୁକୁଡାଙ୍କୁ ମରାଯାଇଛି । ଏହା ସହ ବିଭିନ୍ନ ଗାଁ ବୁଲି ଦେଶୀ ଅଣ୍ଡା ନଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକ ରଶ୍ମିକାନ୍ତ ନନ୍ଦ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । କୁକୁଡାମରା ଅଭିଯାନରେ ଜନ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଟିମ୍‌ର ୨ଜଣ ଡାକ୍ତର ସମେତ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି । କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ଅଞ୍ଚଳରେ ବାର୍ଡଫ୍ଲୁ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ଗାଁରେ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜନ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଏକ ଟିମ୍ ପହଞ୍ଚି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ସହ ଭୟଭୀତ ନହେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts