Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗ ଦ୍ବାରରୁ ହଟିଲା କଟକଣା, ସଂକ୍ରମଣ କମୁଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ‘କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସିରିଜ୍, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଭରସା ରଖିବାକୁ ହେବ’: ହରଭଜନ ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଡାକିଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରଣନୀତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୧,୧୫୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୬୫୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କୁ କରୋନା, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍
  • ||
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||

ମରିବା ପୂର୍ବରୁ କଳିଯୁଗ ବିଷୟରେ ୩ଟି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ ରାବଣ ; ଜାଣନ୍ତୁ କଣ …ଆଜି ବି ଏ ସବୁ ପ୍ରାସଂଗିକ

17/12/2018 at 6:58 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୭/୧୨ : ରାବଣ ତ୍ରେତୈୟା ଯୁଗର ରାକ୍ଷସ କିନ୍ତୁ ତ୍ରିକାଳଦର୍ଶୀ ପଣ୍ଡିତ ଭାବେ ପରିଚିତ | ମର୍ଯ୍ୟାଦା ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ଶ୍ରୀରାମ ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମା ସୀତାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ରାବଣ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଭୁଲ କରିଥିଲେ | ଯେଉଁ ଭୁଲର ପରିଣାମ ସଦୃଶ୍ୟ ରାବଣଙ୍କୁ ନିଜ ଜୀବନ ହରାଇବାକୁ ପଡିଥିଲା | ରାବଣ ଜଣେ ଜ୍ଞାନୀ ପଣ୍ଡିତ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ | ସେ କଳିଯୁଗ ବିଷୟରେ କେତେକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ | ମାରିବା ପୂର୍ବରୁ ରାବଣ କଳିଯୁଗ ବିଷୟରେ ୩ଟି ଭୟଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ ଯାହା ଶୁଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯିବେ |

ରାବଣଙ୍କୁ ତୀର ବାଜିବା ପରେ ଶ୍ରୀରାମ ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କୁ ରାବଣଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇ କିଛି ଜ୍ଞାନ ଆହରଣ କରି ଆସିବାକୁ କହିଥିଲେ | ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଯେହେତୁ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ କୌଣସି କଥାକୁ ଅସମ୍ମାନ କରନ୍ତିନାହିଁ, ତେଣୁ ସେ ରାବଣ ପାଖକୁ ଯାଇଥିଲେ ଜ୍ଞାନ ଆହରଣ ପାଇଁ | ସେତେବେଳେ ରାବଣ ତାଙ୍କୁ ୩ଟି କଥା କହିଥିଲେ |

୧. ରାବଣ କହିଥିଲେ, ଜୀବନରେ ଯାହାବି ଶୁଭ କାମ ଅଛି ତାକୁ ଯେତେ ଶୀଘ୍ର ହଉ କରିଦେବା ଉଚିତ ଏବଂ ଯାହା ଅଶୁଭ କାମ ଅଛି ତାକୁ ଯେତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ଭବ ଟାଳି ଦେବ ଉଚିତ | ଏମିତି ନକଲେ ଜୀବନରେ ପଶ୍ଚାତାପ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ | ସେ କହିଥିଲେ, ସେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିବାରେ ଭୁଲ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ଏଭଳି ଅବସ୍ଥା ହୋଇଛି |

୨. ଦ୍ୱିତୀୟତଃ ନିଜ ଶତ୍ରୁକୁ କେବେ ମଧ୍ୟ ଛୋଟ କିମ୍ବା ଦୁର୍ବଳ ଭାବିବା କଥା ନୁହେଁ | ସେ ବାନର ସେନାକୁ ଛୋଟ ଏବଂ ଦୁର୍ବଳ ଭାବି ବଡ ଭୁଲ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ |

୩. ନିଜ ଜୀବନର ରହସ୍ୟ କେବେ ମଧ୍ୟ କାହାକୁ କହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ | ଜଣେ ଆଉ ଜଣକର ଯେତେ ନିବିଡ ହେଲେ ମଧ୍ୟ କହିବା ଅନୁଚିତ | କାରଣ ସମସ୍ତେ ସବୁ ସମୟ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତିନାହିଁ | ମଉକା ଦେଖି ସେହି ନିଜର ଲୋକଟି  ହିଁ ଛୁରୀ ମାରିଥାଏ | ସେ କହିଥିଲେ ମୁଁ ବିଭୀଷଣକୁ ମୋ ରହସ୍ୟ କହିଦେଇଥିଲି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆଜି ମୋର ବିନାଶ ହୋଇଛି |   

   Related Posts