Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ପୋଲିସ ପରେ ପହରା ଦେଉଛନ୍ତି ଶିକ୍ଷକ, କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ମାତ୍ ଦେବା ପାଇଁ ପାଳି କରି ଜଗୁଛନ୍ତି ସୀମା

4/05/2021 at 7:02 PM

ନବରଙ୍ଗପୁର  ୦୪।୦୫: ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ି ଚାଲିଥିବା କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ମାତ୍ ଦେବାପାଇଁ ପୋଲିସ ବିଭାଗ ପରେ ଏବେ ପ୍ରହରା ଦେଉଛନ୍ତି ଶିକ୍ଷକ । ଏଭଳି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ । ନବରଙ୍ଗପୁର ଛତିଶଗଡ ସୀମାନ୍ତ ଗ୍ରାମ ଦଣ୍ଡସୋରା ଗ୍ରାମରେ । ଦିନକୁ ଆଠ ଘଣ୍ଟା ଲେଖାଏ ପାଳି କରି ସୀମାରେ ଜଗି ରହୁଛନ୍ତି ଶିକ୍ଷକ।

ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ସୀମାରେ ପହରା ଦେଉଛନ୍ତି ଶିକ୍ଷକ ।  ଜିଲ୍ଲାର ୪ ଟି ବ୍ଲକର ୩୬ଟି ରାସ୍ତା ଛତିଶଗଡ଼ଜୁ ଛୁଉଁଛି । ଏଭିତରୁ ଉମରକୋଟ ବ୍ଲକର ଦଣ୍ଡେସରା ଓ ରାଇଘର ବ୍ଲକର କୁନ୍ଦେଇ ଦେଇ ଯାଇଛି ପ୍ରମୁଖ ରାସ୍ତା। ଏହି ଦୁଇ ସୀମାରେ ଛତିଶଗଡରୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଅବାଧ ଯାତାୟତ ରୋକିବାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଶିକ୍ଷକ ମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି ଦାୟିତ୍ବ । ଦଣ୍ଡେସରା ସୀମାରେ ୩୦ ଜଣ ଏବଂ କୁନ୍ଦେଇ ସୀମାରେ ୨୦ ଜଣ ଶିକ୍ଷକ ପାଳି କରି ୨୪ଘଣ୍ଟିଆ ପହରା ଦେବେ ବୋଲି ଆଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ। ସ୍ଥାନୀୟ ଟ୍ରାଫିକ ସବଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଏବଂ ଦୁଇ ବ୍ଲକର ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏନେଇ ଚିଠି କରାଯାଇଛି ।

କରୋନା ଭଳି ଜାତୀୟ ବିପତ୍ତି ସମୟରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ କାମକୁ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧା ଘୋଷଣା ନକରି ବିପଦ ମୁହଁକୁ ଠେଲି ଦିଆଯାଇଥିବା ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ଏଥିପ୍ରତି ତୁରନ୍ତ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ଉମରକୋଟ ବିଧାୟକ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ଗଣ୍ଡ। ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଆଗଧାଡିର କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ଘୋଷଣା କରିବା ସହ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଭିତ୍ତିରେ ଟିକା ଦେବା ଲାଗି ଦାବି କରିଛି ଓଡିଶା ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ- ଓଷ୍ଟା। 

ନବରଙ୍ଗପୁରରେ କୋଭିଡ ଡ୍ୟୁଟି କରୁଛନ୍ତି ଶିକ୍ଷକ । ହେଲେ ସୀମାରେ ପହରା ଦେବା ଭଳି ଗୁରୁଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଥିବା ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ସାନିଟାଇଜର, PPE କିଟ,ଗ୍ଲୋବସ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସରଞ୍ଜାମ ମିଳିନାହିଁ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି ।

   Related Posts