Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ଆସେଞ୍ଚରକୁ କାଟି TCSହେଲା ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ବଡ IT ଫାର୍ମ : ଘୋଷଣା କଲା ମାର୍କେଟ୍ କ୍ୟାପ୍

25/01/2021 at 9:56 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୫/୦୧ : ଟାଟା କନସଲଟାନ୍ସି ସର୍ଭିସେସ୍ ଲିମିଟେଡ୍ ସୋମବାର ମାର୍କେଟ୍‌ କ୍ୟାପ୍ ଦ୍ୱାରା ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ ଆଇଟି କମ୍ପାନୀ ମାନ୍ୟତା ପାଇଛି । ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ, ଏହା ପ୍ରାୟ ୧୧ ମାସ ପରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ଲିମିଟେଡ୍‌ (NSE -୫.୩୦ପ୍ରତିଶତ) କୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ମୂଲ୍ୟବାନ କମ୍ପାନୀ ହେବାର ଗୌରବ ଅର୍ଜନ କରିଛି ।

BSE ଅନୂଯାୟୀ ଭାରତର ସର୍ବବୃହତ ସଫ୍ଟୱେର୍ ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା ଟିସିଏସ୍‌ର ବଜାର କ୍ୟାପ୍ ୧୬୯.୨ ବିଲିୟନ ଡ଼ଲାର୍ ଅର୍ଥାତ ୧୨.୩୪ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି । NYSE ରେ ଏକ୍ସେନଚରର ମୂଲ୍ୟ ୧୬୮.୪ ବିଲିୟନ ଡ଼ଲାର୍ ଅର୍ଥାତ ୧୨.୨୭ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି । ସେହିଭଳି ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍‌ (RIL) ର ବଜାର କ୍ୟାପ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୬୮.୫ ବିଲିୟନ ଡ଼ଲାର୍ ଅର୍ଥାତ ୧୨.୨୯ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି ।

ଏହାର ବାର୍ଷିକ ଲାଭ ବର୍ଷକୁ ପ୍ରାୟ ୭.୩ ପ୍ରତିଶତ ହିସାବରେ ବୃଦ୍ଧି ୮୭୦୧ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।  ଅକ୍ଟୋବର-ଡିସେମ୍ବର ତ୍ରୖମାସିକରେ, ଟାଟା ଗ୍ରୁପ୍ କମ୍ପାନୀର ଆଇଟି ବେଲୱେର୍, ୟୁରୋପୀୟ ବଜାରରେ ନିଜର ଉପସ୍ଥିତି ବଢାଇବା ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା । ମହାମାରୀ ବର୍ଷରେ NSE ନିଫ୍ଟି ଆଇଟି ଇଣ୍ଡେକ୍ସ ବ୍ୟାପକ ସୂଚକାଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଅଧିକ ଥିଲା କାରଣ ସୂଚନା ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକ ସୁଦୂର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଡିଜିଟାଲ ସେବାର ଚାହିଦାକୁ ପୁଞ୍ଜିଭୂତ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts