Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍ ବଢାଇଲା ସହଯୋଗର ହାତ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଦେବ ୬୦୦ ଟନ୍ ଅକ୍ସିଜେନ୍

27/04/2021 at 12:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୪: କରୋନା ଭାଇରସର ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଥିବା ମାମଲାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସମେତ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀମାନେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରେ ପୀଡିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରଭାବିତ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ସେଲିବ୍ରେଟମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବଡ ବଡ କମ୍ପାନୀ ମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି । ଏହି ବଡ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକରେ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲର ନାମ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ କହିଛି ଯେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସେ ପ୍ରତିଦିନ ୬୦୦ ଟନ୍ ମେଡିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଯୋଗାଇବ।

PunjabKesari

ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ ମଧ୍ୟ ଏକ ଟୁଇଟ କରି ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଛି ଯେ # ଫାଇଟ୍ ଏଗେନଷ୍ଟ କୋଭିଡରେ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍ କମ୍ପାନୀ ଲଜିଷ୍ଟିକ୍ ସହାୟତା ସହିତ ପ୍ରତିଦିନ ଲିକ୍ୱିଡ୍ ମେଡିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଯୋଗାଣକୁ ୫୦୦-୬୦୦ ଟନକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି । ଉପଲବ୍ଧତା ବୃଦ୍ଧି ତଥା ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଆମେ ଭାରତ ସରକାର ଏବଂ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛୁ ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲର ଜଣେ ମୁଖପାତ୍ର କହିଥିଲେ ଯେ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ରାଜ୍ୟକୁ ପ୍ରତିଦିନ ୩୦୦ ଟନ୍ ଲିକ୍ୱିଡ୍ ମେଡିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି । କେବଳ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ ନୁହେଁ, ଅନେକ ଷ୍ଟିଲ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଉତ୍ପାଦନ ଯୋଗାଣକୁ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିଛନ୍ତି ।

ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ପ୍ରତିଦିନ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ଦୁନିଆରୁ ବିଦାୟ ନେଉଛନ୍ତି । ଅକ୍ସିଜେନର ଅଭାବ ମଧ୍ୟ ଏହା ପଛର ଅନ୍ୟତମ କାରଣ । ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀମାନେ ମେଡିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ ଅଭାବରୁ ପ୍ରାଣ ହରାଉଛନ୍ତି ।

   Related Posts