Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ହିନ୍ଦୁ ଝିଅକୁ ମୁସଲିମ ବୋହୂ ଦେଖାଇ ବିବାଦରେ ତନିଷ୍କ ବିଜ୍ଞାପନ, ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ର ସମର୍ଥନରେ ଆସିଲେ ନେତା-ଅଭିନେତା

13/10/2020 at 7:20 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩।୧୦: ଟାଟା ଗ୍ରୁପର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଲଙ୍କାର ବ୍ରାଣ୍ଡ ତନିଷ୍କ ନିଜର ନୂତନ ବିଜ୍ଞାପନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଘେରରେ ରହିଛି। ବ୍ରାଣ୍ଡକୁ ସାମାଜିକ ଗଣାମଧ୍ୟମରେ ଲୋକଙ୍କ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପାର୍ବଣ ଋତୁ ପାଖେଇ ଆସିଲାଣି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ତନିସ୍କ ନିଜର ପ୍ରମୋସନ ପାଇଁ ଏକ ବିଜ୍ଞାପନ ଜାରି କରିଛି। ଏହି ବିଜ୍ଞାପନଟି ଇଣ୍ଟରକାଷ୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ୍‌ ଉପରେ ଆଧାରିତ।

ବିଜ୍ଞାପନରେ ଜଣେ ହିନ୍ଦୁ ଯୁବତୀ ମୁସଲିମ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିବାହ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହାପରଠୁ ଟ୍ଵିଟରରେ ତନିଷ୍କକୁ ଟ୍ରୋଲ କରାଯାଉଛି। ଟ୍ଵିଟରରେ #BoycottTanishq ସହିତ ଅଳଙ୍କାରର ବ୍ରାଣ୍ଡକୁ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧ କରାଯାଉଛି। ବିବାଦ ବଢିବା ପରେ ତନିଷ୍କ ଭିଡିଓକୁ ନିଜର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରୁ ହଟାଇ ଦେଇଛି।

କଣ ରହିଛି ବିଜ୍ଞାପନରେ  ?

ତନିଷ୍କର ଏହି ପ୍ରମୋସନାଲ ବିଜ୍ଞାପନରେ ଜଣେ ହିନ୍ଦୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୁସଲିମ ପରିବାରର ବୋହୂ ଭାବେ ଦେଖାଯାଇଛି। ହିନ୍ଦୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୁସଲିମ ଘରେ ବିବାହ ହୋଇଛି ଏବଂ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ବେବି ଶାଓ୍ଵାରର ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ଏଥିରେ ହିନ୍ଦୁ ସଂସ୍କୃତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମୁସଲିମ ପରିବାର ସବୁ ପ୍ରକାରର ରୀତି ନୀତି ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ହିସାବରେ ଆୟୋଜନ କରିଛନ୍ତି।

ବିଜ୍ଞାପନ ଶେଷ ଆଡକୁ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ନିଜର ଶାଶୁଙ୍କୁ ପଚାରୁଛନ୍ତି, ମା ଏହି ରୀତି ନୀତି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ  ହୁଏ ନାହିଁ ନା ? ଉତ୍ତରରେ ଶାଶୁ କହୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଝିଅକୁ ଖୁସି ରଖିବା ପାଇଁ ଉତ୍ସବ ତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ ହୁଏ ନା ? ଭିଡିଓରେ ହିନ୍ଦୁ-ମୁସଲିମ ପରିବାରକୁ ଏକତ୍ର ଦେଖାଯିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଛି।

ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ବିଜ୍ଞାପନ ବିତର୍କର ପ୍ରସଙ୍ଗ ପାଲଟିଛି ଏବଂ ଲୋକେ ଏହି ବିଷୟରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଟିପ୍ପଣୀ କରୁଛନ୍ତି। କେହି ଏହାକୁ ଲଭ୍ ଜିଆଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦିଆଯାଉଥିବା କହିଛନ୍ତି ତ କିଏ ଏହାକୁ  ଆଣ୍ଟି ହିନ୍ଦୁ କହୁଛନ୍ତି। ଲୋକଙ୍କ କହିବା କଥା କାହିଁକି କୌଣସି ବି ଧର୍ମ କି ଜାତି ବିନା କଣ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞାପନ  ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉ ନାହିଁ।

ତନିଷ୍କର ଏହି ବିଜ୍ଞାପନ ବିରୋଧ ଉପରେ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଶଶି ଥରୁର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଟ୍ଵିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ହିନ୍ଦୁତ୍ଵ ବ୍ରିଗେଡ୍ ହିନ୍ଦୁ-ମୁସଲିମ ଏକତାକୁ ଅତି ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ଦେଖାଇଥିବା ଏହି ବିଜ୍ଞାପନକୁ ବୟକଟ୍ କରିବାକୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ହିନ୍ଦୁ-ମୁସଲିମ ଏକତ୍ରରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏତେ ଅସୁବିଧା ତେବେ ସେମାନେ ପୂରା ଦୁନିଆରେ ହିନ୍ଦୁ-ମୁସଲିମର ଏକତାର ପ୍ରତୀକ ଭାରତର କାହିଁକି ବୟକଟ୍ କରୁନାହାନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଭିଷେକ ସିଙ୍ଘଭି ବିଜ୍ଞାପନକୁ ବୟକଟ ଦାବି କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଅନେକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ମଧ୍ୟ ବ୍ରାଣ୍ଡର ସମର୍ଥନରେ ଆଗକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ଟ୍ରୋଲର୍ସଙ୍କ ପ୍ରତି ନିଜର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରୁଛନ୍ତି।

   Related Posts