Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣାକଲା ଆପ୍‌, ତାଲିକାରେ ଅନେକ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ
  • ||
  • ଆସେସ୍‌ ସିରିଜ୍ କବଜା କଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୪-୦ରେ ମୂଳପୋଛ କରି ଇତିହାସ ରଚିଲା କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୪୪୫୨ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମୋହନା: ଅଟୋ-ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

‘କରୋନା ଲକଡାଉନ୍ ଆମକୁ ଦେଇଛି ଅନେକ ଶିକ୍ଷା’ – ତମନ୍ନା ଭାଟିଆ

23/04/2020 at 5:34 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୩/୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ ଚାଲୁଥିବା ଲକଡାଉନ୍ କାରଣରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ନିଜ ବନ୍ଦୀ ଅଛନ୍ତି। ସାଧାରଣ ବ୍ୟକ୍ତିଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସେଲିବ୍ରିଟି,ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ରୋଗରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ନିଜ ଘରେ ବନ୍ଦ ଅଛନ୍ତି। ଯାହା ଉପରେ ଏବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତମନ୍ନା ଭାଟିଆଙ୍କ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ସାମନାକୁ ଆସିଛି। ତମନ୍ନା ଭାଟିଆଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ,ଏହା ସମସ୍ତ ମନୁଷ୍ୟଙ୍କ କର୍ମର ଫଳ ଏବଂ ପୃଥିବୀ ଏବେ ମନୁଷ୍ୟଙ୍କୁ ମଜା ଚଖାଉଛି। କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଲକଡାଉନ୍ କାରଣରୁ ଏଭଳି ଭାବେ ମନୁଷ୍ୟ ନିଜ ଘରେ ବନ୍ଦୀ ଅଛନ୍ତି। ଏହା କେଉଁଠି ନା ​‌କେଉଁଠି ମଣିଷଙ୍କୁ ଏକ ଶିକ୍ଷା।

ଅଭିନେତ୍ରୀ ତମନ୍ନା ଭାଟିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ,‘ ଆଜି ମନୁଷ୍ୟ ସେହିପରି ନିଜ ଘରେ ବନ୍ଦୀ ହୋଇ ରହିଛି,ଯେପରି ପଞ୍ଜୁରୀରେ ପଶୁମାନେ ରୁହନ୍ତି। ପୃଥିବୀ ଆମକୁ ଏହା ଉପରେ ଭାବିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛି। ଏହା ସହିତ ତମନ୍ନା ଭାଟିଆ ଲକଡାଉନକୁ ମଧ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଏବେ ଲକଡାଉନର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ଯଦି ଆମେ ସୋସିଆଲ ଡିସଟ୍ୟାନସିଂର ନିୟମକୁ ପାଳନ ନ କରିବା ତେବେ କରୋନା ମାମଲା ଅନେକ ଗୁଣା ବଢ଼ିଯିବ ଯାହା ଫଳରେ ଗମ୍ଭୀର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡ଼ିବ’।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ,‘ ଏହି ମହାମାରୀ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଅନେକ ନିର୍ଦୋଷ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇ ସାରିଛି ଏବଂ କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥା,ବିଶେଷ ଭାବେ ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟକୁ ମଧ୍ୟ ଗଭୀର କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଛି। ହୋଇପାରେ ଯେ ପୃଥିବୀ ଆମକୁ ସେହି ସବୁ କ୍ଷତି ପାଇଁ ମଜା ଚଖାଉଛି ଯାହା ଆମେ ପ୍ରକୃତି ଏବଂ ପଶୁଙ୍କୁ ପହଞ୍ଚାଇଛୁ । ଆଜି ଆମେ ପଞ୍ଜୁରୀରେ ବନ୍ଦ ପଶୁ ଭଳି ବନ୍ଦୀ ହୋଇଯାଇଛୁ’।

   Related Posts