Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୩୦୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୫ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଓ ବାହାରେ କରାଯାଉଛି ସାନିଟାଇଜ୍
  • ||
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||

‘ଆମେ ଜିତିବୁ, ଆମେ ନିପାତ କରିବୁ’- ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ତୀର ଟାର୍ଗେଟରେ ଡ୍ରାଗନ: ଭାରତ ସପକ୍ଷରେ ତାଇଓ୍ୱାନ ପୋର୍ଟାଲର କାର୍ଟୁନ ଭାଇରାଲ

18/06/2020 at 8:18 PM

ତାଇପେଇ , ୧୮|୦୬:   ଗଲଓ୍ୱାନ ଘାଟିରେ ଭାରତ ଓ ଚୀନ ସେନା ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ୨୦ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଚୀନର ମଧ୍ୟ ୪୩ ସୈନ୍ୟ ନିହତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଏବେ ସରଗରମ ରହିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ବୁଧବାର ଏକ ପୋଷ୍ଟର ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ପୋଷ୍ଟରକୁ ବହୁମାତ୍ରାରେ ସେୟାର କରାଯାଉଛି ।

କଣ ରହିଛି ଏହି ପୋଷ୍ଟରରେ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯେଉଁ ପୋଷ୍ଟର ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି ସେଥିରେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀରାମ ଧନୁ ଧରି ତୀର ମାରିବା ଅବତାରରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ତୀରକୁ ଡ୍ରାଗନ ଆଡକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଲେଖାଯାଇଛି, ଓ୍ୱି କନକ୍ଲୋର, ଓ୍ୱିଇ କିଲ୍ । ଏହି ଫଟୋ ତାଇଓ୍ୱାନରୁ ଭାଇରାଲ ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଛାଇ ଯାଇଛି । ତାଇଓ୍ୱାନ ନ୍ୟୁଜ ଏହାକୁ ପ୍ରକାଶିତ କରିଛି । ଏଥିରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଭାରତର ରାମ ଚୀନର ଡ୍ରାଗନକୁ ମାରିଦେଇଛନ୍ତି ।

ତାଇଓ୍ୱାନରେ ଏହି ପୋଷ୍ଟର ବହୁତ ମହତ୍ତ୍ୱ ରଖୁଛି । ଅଧର୍ମ ଉପରେ ଧର୍ମର ବିଜୟ କହିଛି ତାଇଓ୍ୱାନ । ଏହି ଭଳି ତାଇଓ୍ୱାନ ଭାରତ ପ୍ରତି ଭଲ ପାଇବା ଓ ଭରସା ପ୍ରକଟ କରିଛି । ଏହାସହ ଭାରତର ନୀତିକୁ ମଧ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗତମାସରେ ତାଇଓ୍ୱାନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ସାଇ ଇଙ୍ଗ ବେନ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଏପରିକି ସେ ଚୀନକୁ ଜବାବ ଦେଇ ଚୀନର କୌଣସି ନିୟମ କାନୁନ ମାନିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ଚୀନ ତାଇଓ୍ୱାନକୁ ନିଜର ଅଞ୍ଚଳ ବୋଲି ଦାବି କରୁଛି । ଏପରିକି ବଲପୂର୍ବକ କବଜା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁଛି । ତେବେ ଭାରତ ତାଇଓ୍ୱାନ ଉପରେ ନରମ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ପୋଷଣ କରେ ।

   Related Posts