Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଅତିଥି ଭଳି ଘରେ ରଖିଥିଲେ ତହସିଲଦାର, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ, ପଚରାଉଚରା ଜାରି

23/05/2020 at 5:29 PM

ଶ୍ରୀନଗର, ୨୩|୦୫:  ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀରର ପୁଲଓ୍ୱାମା ଜିଲ୍ଲାର ରାଜପୋରା ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ଜଣେ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ କରିଛନ୍ତି । ତହସିଲଦାରଜଣଙ୍କ ନିଜ ଘରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଅତିଥି ଭଳି ରଖିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ତେବେ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ବାସଭବନର ଠିକଣା ବାବଦରେ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ନାହିଁ । ତେବେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରହିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ଅଂସାର ଗଜଓ୍ୱା ହିନ୍ଦ ଓ ହିଜବୁଲ ମୁଜାହୁଦ୍ଦୀନର ୨ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି ।

ପୋଲିସର କହିବାନୁସାରେ, ରାଜପୋରାର ଜଣେ ତହସିଲଦାର ନିଜ ଘରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା । ଏହାପରେ ୪୨ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଇଫଲ୍ସ ୧୮୨ ବାଟାଲିୟନ ସିଆରପିଏଫ ଓ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ଘରେ ତଲାସି ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ତହସିଲଦାରଜଣଙ୍କ ନିଜ ଘରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଲୁଚାଇବା ସହ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟ ରଖିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଘରୁ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦସ୍ତାବିଜ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଏହାସହ ଅବନ୍ତିପୁରାରୁ ୨ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅହମ୍ମଦ ଶାହ ଓ ତନବୀର ଅହମ୍ମଦ ଶେଖଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ବନ୍ଧୁକ ସହ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଜରୁରୀ କାଗଜପତ୍ର ମଧ୍ୟ. ଜବତ ହୋଇଛି ।

ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ମୁଖିଆଙ୍କ ରହଣି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରୁଥିଲେ । ଏହାସହ ଅନେକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସୂଚନା ସଂଗଠନକୁ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିଲେ । ଏପରିକି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରୁ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନକୁ ନେବା ଆଣିବାରେ ସହଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଶୁକ୍ରବାର ପୁଲଓ୍ୱାମା ଜିଲ୍ଲାର କାକପୋରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ପୋଲିସ ଓ ସିଆରପିଏଫ୍ ଟିମ୍ ଉପରେ ଗ୍ରେନେଡ୍ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଏଥିରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇନଥିଲେ । କାହାର କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡିଛି ।

   Related Posts