Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା : ହଳଦି ଗାଁରେ ପୁଣି ଥରେ ବାଘ ଆତଙ୍କ, ଭୟରେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ହିନ୍ଦୁ ପରିବାରର ୫ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ! ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ମୋହନା : ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ଭୟଙ୍କର ରୂପ, ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ଏବେବି ଶିଶୁଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି ଚେଙ୍କ
  • ||
  • ଭିସୁଟର ୪୦ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ମାମଲା : କମ୍ପାନୀର ଦାବି-‘ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟରେ ତ୍ରୁଟି ନଥିଲା’
  • ||
  • ସୋନପୁର : ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହ କଥା କଟାକଟିରୁ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ପୋଲିସକୁ ବାନ୍ଧିଲେ ଏବଂ ୨ଟି ଜିପ୍ ଜାଳିଦେଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ
  • ||

ହାତରେ ଖଣ୍ଡା ଓ ରାଜଧାନୀରେ ଅରାଜକତା…ରେସଲର ଯୋଗେଶ୍ଵର ଦତ୍ତଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ- କ’ଣ ବାସ୍ତବରେ ଏମାନେ କୃଷକ ?

26/01/2021 at 6:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୦୧: ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ସମୟରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡର ଦୃଶ୍ୟ ପୂରା ଦେଶକୁ ବ୍ୟଥିତ କରିଛି। ଯେଉଁ ଲାଲକିଲ୍ଲା ପ୍ରାଚୀରରୁ ଦେଶର ଜାତୀୟ ପତାକା ଫର ଫର  ହୋଇ ଉଡେ, ସେଠାରେ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପରି ଦିନରେ କୃଷକ ନିଜର ପତାକା ଉଡାଇ ନାହାନ୍ତି ବରଂ ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ଜାଗାରେ ଉତ୍ପାଦ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଭୟାନକ ଦୃଶ୍ୟର କିଛି ଫଟୋ ମଲ୍ଲଯୋଦ୍ଧା ଯୋଗେଶ୍ଵର ଦତ୍ତ ନିଜର ଟ୍ଵିଟ୍‌ର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

ଅଲିମ୍ପିକ ପଦକ ଜିତି ଦେଶର ମାନ ସମ୍ମାନ ବଢାଇଥିବା ରେସଲର ଯୋଗେଶ୍ଵର ଦତ୍ତ ଉପଦ୍ରବୀଙ୍କ କୃଷକ ହେବା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ସେ ଟ୍ଵିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ହାତରେ ଖଣ୍ଡା ଓ ରାଜଧାନୀରେ ଅରାଜକତା କରିବା କଣ ଏହାକୁ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ କୁହାଯିବ ? କଣ କୃଷକ ପୁଲିସ ଉପରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଚଢାଇ ପାରିବ ? କଣ କୃଷକ ହିଂସା କରି ପାରେ ? କଣ କୃଷକ ତ୍ରିରଙ୍ଗାର ଅପମାନ କରିପାରେ ? ଏବେ ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେ, ଏମାନେ କୃଷକ ନା ଦେଶ ବିରୋଧୀ ଶକ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ପୁଲିସ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କୁ ଘଉଡାଇବା ପାଇଁ ଲୁହ ବୁହା ଗ୍ୟାସ୍‌ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲେ। ଭିଡକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ସମୟରେ ପାଞ୍ଚ ଛଅ ଜଣ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପୁଲିସ ଉପରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଚଢାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଛି। ସଂଘର୍ଷ ସମୟରେ ଦୁଇ ଜଣ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅନେକ ପ୍ରଦର୍ଶନାକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଘାତ ଲାଗିଛି।

   Related Posts