Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||

କଟକ-ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମଦର ହୋମ୍ ଡେଲିଭରୀ କରିବେ ଜୋମାଟୋ ଓ ସ୍ୱିଗି, ଅନୁମତି ଦେଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ

23/05/2020 at 9:48 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩|୦୫:    କାଲିଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ମିଳିବ ମଦ । କଟକ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଜୋମାଟୋ ଓ ସ୍ୱିଗି ଏବଂ ପୁରୀ-ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଜୋମାଟୋ କରିବେ ମଦର ହୋମ୍ ଡେଲିଭରୀ । ଏନେଇ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଉଭୟ ସଂସ୍ଥାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛି ।

ଅବକାରୀ କମିଶନର ଅନୁସାରେ, ଅନଲାଇନ୍ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ସଂସ୍ଥା ଜୋମାଟୋ କଟକ, ପୁରୀ, ବ୍ରହ୍ନମୁର ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱନରରେ ମଦର ହୋମ ଡେଲିଭରୀ କରିବ । ସ୍ୱିଗି ମଧ୍ୟ କଟକ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମଦର ହୋମ ଡେଲିଭରୀ କରିବ । ସେହିପରି ସ୍ୱିଗି ରାଉରକେଲାରେ  ଓ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ମଦର ହୋମ ଡେଲିଭରୀ କରିବ । ମଦର ହୋମ ଡେଲିଭରୀ ନେଇ ଏବି ୨ ସଂସ୍ଥା ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ।

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଏମିତିରେ ନାଲିପାଣି ସଉକିଆଙ୍କ ମନ ଜମାରୁ ଭଲ ନଥିଲା । ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ଦେଖି ଡହଳବିକଳ ହେଉଥିଲେ ।  ହେଲେ ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଯାଇଛି ଖୁସି ଖବର । କାଲିଠୁ ଅର୍ଡ଼ର ଦେଲେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଯିବ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ରାଣ୍ଡର ମଦ ବୋତଲ । ଏଣିକି ରାଜ୍ୟରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ମିଳିବ ମଦ । ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ୪.୦ରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ମଦ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ଉଭୟ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଓ ଅଫଲାଇନ୍‌ ଲାଇସେନ୍ସପ୍ରାପ୍ତ ଦୋକାନୀ ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି ଦେବେ । କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ସବୁଠି ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରିରେ ମଦ ମିଳିପାରିବ । ହେଲେ ଏଥି ପାଇଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏମଆରପି ଉପରେ ଅଧିକ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ । କାରଣ ମଦ ଉପରେ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କୋଭିଡ୍‌ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଲଗାଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ଯାହା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଏବଂ ଅଫଲାଇନ୍‌ ଲାଇସେନ୍ସ ପ୍ରାପ୍ତ ଦୋକାନରେ ଡିସପ୍ଲେ ବୋର୍ଡ଼ରେ ଫୋନ୍‌ ନମ୍ବର, ହ୍ବାଟସ୍‌ଆପ୍‌ ନମ୍ବର, ଇ-ମେଲ ଆଇଡି ରହିବ । ଏଥି ସହ OSBC ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ osbc.co.inରେ ଜିଲ୍ଲାଓ୍ବାରୀ ତଥ୍ୟ ରହିବ । ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ପ୍ରଡକ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଓ୍ବେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ରେ ରହିବ ।

ତେବେ ହଜାରେ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଦ ଅର୍ଡ଼ର କଲେ ଡେଲିଭରି ଚାର୍ଜ ୧୦୦ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ତା’ପରେ ପ୍ରତି ୫୦୦ଟଙ୍କାର ଅତିରିକ୍ତ ଅର୍ଡ଼ର ପାଇଁ ୨୫ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ହେବ । ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି ଚାର୍ଜ ୩୦୦ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ । ଅର୍ଡ଼ର କରିବାର ୬ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଯିବ ମଦ । ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସଂଧ୍ୟା ୬ଟା ଭିତରେ ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି ।ଡେଲିଭରି ବୟ ଆଇକାର୍ଡ଼ ଦେଖାଇବା ସହ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବେ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବେ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ମଦ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଅନୁମତିକୁ କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଦେଶୀ ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ସ୍ବାଗତ କରିଥିବା ବେଳେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ ମଦବିକ୍ରି ଅନୁମତି ପାଇଁ ଦାବି କରିଛି ।

   Related Posts