Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

ଶରଦ ପାଓ୍ବାରଙ୍କଠାରୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧାର, କେଜରିଓ୍ବାଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭା ଭୋଟ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି ‘ବାବା’

15/01/2020 at 5:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୫/୧: ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧାର କରି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିର୍ବାଚନ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ବାପା ଭେଙ୍କଟେଶ୍ବର। ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ଘୋଷଣା ପରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଅଙ୍କ କଷିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଜଣେ ବାବା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ। ତାଙ୍କର ଚଳ ସମ୍ପତ୍ତି ମାତ୍ର ୧୦ ଟଙ୍କା। ହେଲେ ବାବାଙ୍କ କରଜ ରହିଛି ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା। ଗୋଟିଏ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତା ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାରେ ଟଙ୍କା ନାହିଁ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ବାବା ଭେଙ୍କଟେଶ୍ବର ୧୬ଟି ସ୍ଥାନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ି ସାରିଛନ୍ତି। ତେବେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବାବା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ି ସାରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏଥର ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚକ୍‌ମା ଦେବା ପାଇଁ ପୁଣି ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମୈଦାନକୁ ବାବା ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ସୂଚନା ମୁତାବକ ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ତିନିଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ସେଥିରେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ନାଁ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ବିଜେପି, ଏନ୍‌ସିପି ଓ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଜନତା ପାର୍ଟିରୁ ବାବା ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ଶରଦ ପାଓ୍ବାରଙ୍କଠାରୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କରଜ କରିଥିବା ବାବା ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି। 

   Related Posts