Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେଲେ ପାଇଖାନାରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା

24/12/2019 at 8:01 PM

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର୨୪/୧୨: ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ସହରକୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ଓ ସୁନ୍ଦର ରଖିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ ମାଧ୍ୟମରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ଏପରି କି ବର୍ଷେ ଆଗରୁ ସହରକୁ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ  ଅଂଚଳ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିଛି ଜିଲ୍ଳା ପ୍ରଶାସନ । କିନ୍ତୁ ଦୂର୍ଭାଗ୍ୟର କଥା ସହରବାସୀଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ସହରର ଦୁଇ ତିନୋଟି ସ୍ଥାନରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ପାଇଖାନା ଥିଲେ ବି ଦିନେ ହେଲେ ଏହା ଲୋକଙ୍କ କାମରେ ଆସିନି ।

ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ସହର ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର । ସହରକୁ ଆହୁରି ସ୍ବଚ୍ଛ କରିବାକୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ଅଭିଯାନ ମାଧ୍ୟମରେ ସହରରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ବ୍ୟୟରେ ତିଆରି ହୋଇଛି ୩ଟି ଗେ।ଷ୍ଠୀ ପାଇଖାନା । କିନ୍ତୁ ଦିନଟିଏ ବି ଲେ।କଙ୍କ କାମରେ ଆସିନି ଏସବୁ ଶୌଚାଳୟ । ବାହାରକୁ ଚକାଚକ୍ ଦେଖାଯାଉଥିବା ଟଏଲଟ୍ ଗୁଡିକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଳ ଯୋଗାଣ ହୋଇନି କି ବିଜୁଳି ସଂଯୋଗ ହୋଇନି । ତେଣୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଦିନଠୁ ସରକାରୀ ଟଏଲେଟ୍‌ରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା ।

ବର୍ଷେ ତଳେ ଏସବୁ ଟଏଲେଟ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ସରିଥିଲେ ବି ଉପଯୁକ୍ତ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଓ ପରିଚାଳନାଗତ ତୃଟି ଯୋଗୁଁ ଏ ଯାଏଁ ଲୋକଙ୍କ ସେବାରେ ଲାଗି ପାରିନି । ଏପରିକି ସହରର ଜନ ଗହଳି ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ,ବ୍ଲକ ଛକ, କଚେରୀ ଛକ ପ୍ରଭୃତି ସ୍ଥାନରେ ସାଧାରଣ ଯାତ୍ରୀ କି ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ତିଆରି ହୋଇନି ପାଇଖାନା। ସେପଟେ ଏହାକୁ ନେଇ ଚିରାଚରିତ ଉତ୍ତର ରଖିଛନ୍ତି ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ । ସ୍ବଚ୍ଛତାର ନାରା ଦେଇ ସରକାର ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାରେ ତିଆରି  କରୁଛନ୍ତି ପାଇଖାନା । ହେଲେ ସରକାରୀ ଯୋଜନା କେତେ ଦୂର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି ।  

   Related Posts