Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସି ଭାବେ ଅନୀଲ ସାମଲଙ୍କୁ ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସି(“ସମ୍ବଲପୁର) ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଫରେଷ୍ଟ ଗାର୍ଡଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ ଜେଲ, ଫୁଲଵାଣୀ ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟର ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବାରେ ଜାଲିଆତି କରି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ, ପୋଷ୍ଟ ମାଷ୍ଟର ଗିରଫ
  • ||
  • ଫେବୃଆରୀ ୨ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ସିବିଏସଇ ଦଶମ ଓ ଦ୍ବାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ସୂଚୀ
  • ||
  • ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କଲେ ସାଂସଦ ମଞ୍ଜୁଲତା ମଣ୍ଡଳ, ପିଚୁ ଉଠିଯାଉଥିବା ନେଇ ହୋଇଥିଲା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡା : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୪ଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ, ରାୟଗଡା-ଟିଟିଲାଗଡ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଘାଟିରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ବ୍ରେକ୍ ଫେଲ୍ ହେବାରୁ ଟ୍ରକ୍କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୭୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବିଜେଡି: ୩ ଆସନର ଟିକେଟ ଝୁଲିଛି, ୩ ଆସନରେ ବଦଳିପାରେ ଟିକେଟ: ଶଶୀଙ୍କ ଥଇଥାନ ପାଇଁ ଚାଲିଛି ବିଚାର

3/04/2019 at 6:09 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩|୪: ବିଜେଡି ଟିକେଟ କସରତ ଏବେ ରୋଚକ ସ୍ଥିତିରେ । ବାକିଥିବା ୩ ଆସନ ପାଇଁ ଏଯାଏଁ ଦଳ କାହା ନାଁ ଉପରେ ମୋହର ମାରିନଥିବା ବେଳେ କିଛି ନେତାଙ୍କ ଠାରୁ ଟିକେଟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବା ଯୋଜନାରେ ଅଛି ବିଜେଡି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଦଳ ଭିତରେ ନୂଆ ସମୀକରଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

୧୪୭ରୁ ପୁଣି ବାକିଅଛି ୩ ।  କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ଚମ୍ପୁଆ, ବାରପଦାରେ ଝୁଲିଛି।  ସେପଟେ ଟିକେଟ ନେଇଥିବା କିଛି ନେତା ଏବେ ବି ସସପେନ୍ସ ଭିତରେ ଅଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ନୋମିନେସନ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିବ କି ନାହିଁ । ଯେଉଁ କିଛି ନାଁ ଏବେ ଚର୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଭିତରେ ନିଆଳିରୁ ଟିକେଟ ନେଇଥିବା ପ୍ରମୋଦ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ନାଁ ଆଗରେ ଅଛି । ତାଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା ହୋଇସାରିଥିଲେ ବି ତାଙ୍କ ଟିକେଟ କାଟି ଶଶୀଭୂଷଣ ବେହେରାଙ୍କୁ ସେଠି ଥଇଥାନ କରିବା ନେଇ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

ସେହିଭଳି ଭଦ୍ରକରୁ ସଂଜୀବ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଟିକେଟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଚର୍ଚା ହେଉଛି । ସେଠି ବିଧାୟକ ଯୁଗଳ ପଟନାୟକଙ୍କ ପୁଅ ଅସିତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଟିକେଟ ପାଇପାରନ୍ତି ବୋଲି କଥା ଉଠିଲାଣି । ସେହିଭଳି କାକଟପୁରରୁ ବିଜେଡି ଟିକେଟ ନେଇଥିବା ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସେଠୀଙ୍କୁ ଡ୍ରପ କରି ବିଜେପି ଟିକେଟ ଫେରାଇ ବିଜେଡିରେ ମିଶିଥିବା ତୁଷାରକାନ୍ତ ବେହେରାଙ୍କୁ ଦଳ ଲଢେଇବ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

ସେପଟେ ବାକିଥିବା ୩ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ କାହାକୁ ଟିକେଟ ମିଳିବ ସେନେଇ ବଡ କସରତ ଜାରି ରହିଛି । ଚମ୍ପୁଆରୁ ସନା ମହାକୁଡ଼ଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥିଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେବାକୁ ଦଳ ବିଚାର କରୁଥିବା ନେଇ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି । ଏଭଳି ହେଲେ ସେଠାରୁ ବିଜେଡି ଟିକେଟ ଆଶାୟି କୁଶ ଆପଟ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ପୋଖରିକୁ ଡିଆଁ ମାରିବା ଯୋଜନାରେ ଅଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ବାରିପଦା ସିଟକୁ ନେଇ ଏବେ ବି ଦ୍ବନ୍ଦରେ ଅଛି ଦଳ । ସେଠାରେ ଉପବାଚସ୍ପତି ସାନନ୍ଦ ମାରାଣ୍ଡିଙ୍କୁ ହଟାଇ ନୂଆ ମୁହଁକୁ ଆଣିବାକୁ ଦଳ ଚିନ୍ତା କରୁଛି ।

ସେପଟେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଆସନରୁ କାହାକୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯିବ ତାକୁ ନେଇ ବି ଅଙ୍କ ଛିଣ୍ଡୁନି । କିଶୋର ତରାଇଙ୍କୁ ହଟାଇ ସିପ୍ରା ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନା ନୂଆ ମୁହଁ ଆସିବ ତାଉପରେ ବି  ଆଲୋଚନା ଜାରି ରହିଛି ।ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହି ୩ ସିଟ ଉପରେ କସରତ ଚାଲିଛି ।…

   Related Posts