Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

‘ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବେକରେ ୩୩ ସେମିର ଗଭୀର ଦାଗ, କିନ୍ତୁ ମୃତ୍ୟୁ ବେଳେ କଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ,’ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରେ ସାଙ୍ଘାତିକ ତଥ୍ୟ

23/08/2020 at 8:55 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୩/୦୮: ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରୁ କିଛି ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କଲା ଭଳି ତଥ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସିବିଆଇକୁ ମିଳିଥିବା ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବେକରେ ୩୩ ସେଣ୍ଟିମିଟରର ଏକ ଲମ୍ବା ଦାଗ ରହିଛି । ପୂର୍ବରୁ କିନ୍ତୁ ଏ ବାବଦରେ କୌଣସି ସୂଚନା ପ୍ରଘଟ କରାଯାଇ ନ ଥିଲା । ଏହି ଦାଗ ସାମାନ୍ୟ ଗଭୀର ରହିଛି । ବେକରେ ରଶି କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଜିନିଷର ପ୍ରବଳ ଚାପ ଯୋଗୁ ଏହି ଦାଗ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

ରିପୋର୍ଟରେ ଆହୁରି ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ଯେ, ଶରୀରରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଆଘାତ ଚିହ୍ନଟ ନାହିଁ  । ତାଙ୍କ ଜୀଭ ବାହାରକୁ ବାହାରିନଥିଲା । ଆଖିର ପଲକ ଆଶିଂକ ଭାବେ ଖୋଲାଥିଲା । ଏପରିକି କୌଣସି ହାଡ ଭାଙ୍ଗି ନାହିଁ ।

ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା କେ.କେ. ସିଂହଙ୍କ ଓକିଲ ବିକାଶ ସିଂହ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ମୃତ୍ୟୁ ସମୟରେ ଯେଉଁସବୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା, ତାହାର ବିସ୍ତୃତ ରିପୋର୍ଟ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରେ ଆସିବାର ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତାହା ହୋଇ ନାହିଁ । ଏମିତି କି ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରେ ମୃତ୍ୟୁର ସମୟ ବି ଦର୍ଶାଯାଇ ନାହିଁ। ଏମିତି କ’ଣ ପାଇଁ କରାଗଲା, ତାହା ନେଇ ସେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସମସ୍ତ ଅଙ୍ଗ ଠିକ୍ ଥିଲା । ମୁହଁ କିମ୍ବା ନାକରୁ ରକ୍ତ ବାହାରି ନଥିଲା ।  

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଥିବା କୁପର ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତରମାନେ ବଡ଼ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି । ସିବିଆଇ ଜେରା ବେଳେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଥିବା ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି, ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ କହିବା ପରେ ସେମାନେ ଶୀଘ୍ର ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଥିଲେ । ଶନିବାର ସିବିଆଇର ଏକ ଟିମ୍‌ କୁପର ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚି ତନାଘନା ଚଳାଇ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ଖୁଲାସା କରିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ସିବିଆଇକୁ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ମିଳିଥିଲା । ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ଅନେକ ବିସଙ୍ଗତି ଥିବା ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି । କୋଭିଡ ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରିବା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ ସେଥିପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା ନ କରିବାକୁ କହିଥିଲା । ତେଣୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ବାଧ୍ୟହୋଇ ତରବରିଆ ଭାବେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଥିବା ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ଏଥିରୁ ସିବିଆଇକୁ କିଛି ବଡ଼ ସୁରାକ ମିଳିପାରେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts