Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ରେ ଉଡିଲା ଚେନ୍ନାଇର ବିଜୟ ବାନା, କେକେଆରକୁ ୨୭ ରନରେ ହରାଇ ଚତୁର୍ଥ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧିନାୟକ ରହିବେ ସିଦ୍ଧୁ, ରାହୁଲଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ଫେରାଇ ନେଲେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର
  • ||
  • ସିଙ୍ଘୁ ବର୍ଡରରେ ଜଣେ ନିହଙ୍ଗଙ୍କ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ, ଯୁବକଙ୍କ ହତ୍ୟାର ୧୫ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ପ୍ରଥମ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ପଣ୍ଡାଲ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟରେ ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାରତକୁ ଦେଲେ ଏହି ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ପୁଞ୍ଛରେ ଯବାନ-ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ୫ଦିନରେ ୭ ଯବାନ ସହିଦ: ରାଜପଥ ବନ୍ଦ, ଅପରେସନ୍ ଜାରି
  • ||
  • ଅକ୍ଟୋବର ୨୧ରୁ ଏକାଦଶ, ୨୫ରୁ ଖୋଲିବ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ: ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ୨୫୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା: ଯୁବକଙ୍କ ଗଳା କାଟି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ : ଘଉଡାଇଲା ବେଳେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ସାଇକେଲରେ ଯାଉଥିଲେ କକା-ପୁତୁରା, ଟାଣି ଆଣି ଦଳିଦେଲା ହାତୀ
  • ||

‘ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବେକରେ ୩୩ ସେମିର ଗଭୀର ଦାଗ, କିନ୍ତୁ ମୃତ୍ୟୁ ବେଳେ କଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ,’ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରେ ସାଙ୍ଘାତିକ ତଥ୍ୟ

23/08/2020 at 8:55 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୩/୦୮: ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରୁ କିଛି ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କଲା ଭଳି ତଥ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସିବିଆଇକୁ ମିଳିଥିବା ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବେକରେ ୩୩ ସେଣ୍ଟିମିଟରର ଏକ ଲମ୍ବା ଦାଗ ରହିଛି । ପୂର୍ବରୁ କିନ୍ତୁ ଏ ବାବଦରେ କୌଣସି ସୂଚନା ପ୍ରଘଟ କରାଯାଇ ନ ଥିଲା । ଏହି ଦାଗ ସାମାନ୍ୟ ଗଭୀର ରହିଛି । ବେକରେ ରଶି କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଜିନିଷର ପ୍ରବଳ ଚାପ ଯୋଗୁ ଏହି ଦାଗ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

ରିପୋର୍ଟରେ ଆହୁରି ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ଯେ, ଶରୀରରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଆଘାତ ଚିହ୍ନଟ ନାହିଁ  । ତାଙ୍କ ଜୀଭ ବାହାରକୁ ବାହାରିନଥିଲା । ଆଖିର ପଲକ ଆଶିଂକ ଭାବେ ଖୋଲାଥିଲା । ଏପରିକି କୌଣସି ହାଡ ଭାଙ୍ଗି ନାହିଁ ।

ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା କେ.କେ. ସିଂହଙ୍କ ଓକିଲ ବିକାଶ ସିଂହ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ମୃତ୍ୟୁ ସମୟରେ ଯେଉଁସବୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା, ତାହାର ବିସ୍ତୃତ ରିପୋର୍ଟ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରେ ଆସିବାର ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତାହା ହୋଇ ନାହିଁ । ଏମିତି କି ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରେ ମୃତ୍ୟୁର ସମୟ ବି ଦର୍ଶାଯାଇ ନାହିଁ। ଏମିତି କ’ଣ ପାଇଁ କରାଗଲା, ତାହା ନେଇ ସେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସମସ୍ତ ଅଙ୍ଗ ଠିକ୍ ଥିଲା । ମୁହଁ କିମ୍ବା ନାକରୁ ରକ୍ତ ବାହାରି ନଥିଲା ।  

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଥିବା କୁପର ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତରମାନେ ବଡ଼ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି । ସିବିଆଇ ଜେରା ବେଳେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଥିବା ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି, ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ କହିବା ପରେ ସେମାନେ ଶୀଘ୍ର ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଥିଲେ । ଶନିବାର ସିବିଆଇର ଏକ ଟିମ୍‌ କୁପର ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚି ତନାଘନା ଚଳାଇ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ଖୁଲାସା କରିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ସିବିଆଇକୁ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ମିଳିଥିଲା । ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ଅନେକ ବିସଙ୍ଗତି ଥିବା ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି । କୋଭିଡ ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରିବା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ ସେଥିପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା ନ କରିବାକୁ କହିଥିଲା । ତେଣୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ବାଧ୍ୟହୋଇ ତରବରିଆ ଭାବେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଥିବା ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ଏଥିରୁ ସିବିଆଇକୁ କିଛି ବଡ଼ ସୁରାକ ମିଳିପାରେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts