Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ପୁରୁଣା ପିଟିସନରେ ମହେଶ ଭଟ୍ଟ, ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, କୃତି ସାନନଙ୍କ ନାଁ ଯୋଡିବାକୁ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ

23/06/2020 at 5:44 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୩/୦୬ : ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଫିଲ୍ମ ତାରକା ଓ ନିର୍ମାତା-ନିର୍ଦେଶକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୋର୍ଟରେ ଅଭିଯୋଗ ଚାଲିଛି | ବିହାର ମୁଜାଫରପୁର ସିଜେଏମ କୋର୍ଟରେ ଆଇନଜୀବୀ ସୁଧୀର କୁମାର ଓଝା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ପରିବାରବାଦ ମାମଲାରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ନାଁ ସାମିଲ କରିବାକୁ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି | ସୁଧୀର କୁମାର ଓଝା କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ କରିଥିବା ଆବେଦନ ପତ୍ରରେ ନିର୍ମାତା-ନିର୍ଦେଶକ ମହେଶ ଭଟ୍ଟ, ମୁଖେଁସ ଭଟ୍ଟ, ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଓ କୃତି ସାନନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି | ସୁଧୀର ଓଝା ପ୍ରଥମେ ଜୁନ ୧୭ ତାରିଖରେ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ | ସେହି ଆବେଦନ ପତ୍ରରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ୪ ଜଣଙ୍କ ନାଁ ଯୋଡିବାକୁ ସେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି | ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଏହି ୪ ଜଣଙ୍କ ନାଁ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଭାବେ ନେଇ ସାମିଲ କରିବାକୁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି |

ପୂର୍ବରୁ ମୁଜାଫରପୁର କୋର୍ଟରେ ସୁଧୀର ଓଝା ସଲମାନ ଖାନ, କରନ ଜୋହରଙ୍କ ସମେତ ୮ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଥିଲେ | ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ଧାରା ୩୦୬, ୧୦୯, ୫୦୪ ଓ ୫୦୬ ଅନୁସାରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରାଯାଇଛି | ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଚାଲିଥିବା ପରିବାରବାଦକୁ ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ଦର୍ଶାଇ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି | ଟେଲିଭିଜନ, ଖବରକାଗଜରେ ଚାଲିଥିବା ଖବର ତଥା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହଙ୍କ ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ବୟାନ ଆଧାରରେ କୋର୍ଟରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ହୋଇଛି | 

ମୁଜାଫରପୁର କୋର୍ଟରେ ସୁଧୀର ଓଝା କରିଥିବା ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ଜୁଲାଇ ୩ ତାରିଖରେ ହେବ | ଜୁଲାଇ ୩ ତାରିଖରେ ଜଣାପଡିବା କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାକୁ କେତେ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts