Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ପରେ ଏବେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀଙ୍କ ଉପରେ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ , ଜମାତ-ଏ-ଇସଲାମୀ ଉପରେ ଭାରତ ଲଗାଗଲା ଆରୋପ

1/03/2019 at 8:19 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧/୩- ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ଆକ୍ସନମୁଡ଼କୁ ଆସିଗଲା ପରେ ଭାରତ କରିଥିଲା ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ । ଏହି ଘଟଣାରେ ଉଭୟଦେଶର ବାତାବରଣ ଗରମ ଥିବାବେଳେ ଦେଶରେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ସଂଗଠନ ଓ ନେତାଙ୍କର ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଆହୁରି ଥିଲା ଚିନ୍ତାଜନକ । ଦେଶର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ପରିସ୍ଥିତି ଅସମ୍ଭାଳ ହୋଇପଡ଼ିଥିବାବେଳେ ଦେଶ ଭିତରେ ବି ରହି ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତା ନିଆଁରେ ଘିଅ ଢ଼ାଳିବାପରି କରିଚାଲିଛନ୍ତି ବୟାନବାଜି ।

ଏହିଘଟଣାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କଲାପରି ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀଙ୍କ ଉପରେ କେନ୍ଦ୍ର ଲଗାଇଛି ଆରୋପ । ଦେଶ ବିରୋଧି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଓ ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ଜମାତ- ଏ-ଇସଲାମୀକୁ ଲଗାଇଛି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ । ଏହି ସଂଗଠନ ସହ ଜଡ଼ିତ ଅବଦୁଲ ହମିଦ ଫୟାଜକୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ଆହୁରି କିଛି ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତାଙ୍କୁ କରାଯାଇଥିଲା ଗିରଫ ।

ବିଭିନ୍ନ ଆତଙ୍କୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ସହ ଜଡ଼ିତଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜମାତ-ଏ-ଇସଲାମୀକୁ ଭାରତ ବ୍ୟାନ କରିବାସହ ଆହୁରି କିଛି ଆତଙ୍କୀ ସହିତ ଜଡ଼ିତ ସଂଗଠନକୁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ହିଜବୁଲ ମୁଜାହିଦ୍ଦିନର ରାଜନୈତିକ ଶାଖାଭାବେ ଜମାତ –ଏ-ଇସଲାମୀ କାମ କରୁଥିଲା । ଦେଶର ଅନେକ ଆତଙ୍କୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ସହ ଜଡ଼ିତଥିବାରୁ ବ୍ୟାନ କରାଯାଇଥିଲା । ୧୯୯୦ ମସିହାରେ ଜମାତର ଗୋଟିଏ ବଡ଼ କ୍ୟାଡ଼ର ହିଜବୁଲ ସହିତ ଯୋଡ଼ି ଯାଇଥିଲା । ହିଜବୁଲର ସମସ୍ତ ଦେଶ ବିରୋଧି କାର୍ଯ୍ୟ ଜମାତ ସଂଗଠନ ମାଧ୍ୟମରେ ଚାଲୁଥିଲା ।

ମିଶନ କାଶ୍ମୀର ପାଇଁ ନିଜର ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ଚଳାଇଆସୁଥିବା ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତାମାନେ ଦେଶ ବିରୋଧରେ ଯେଉଁ ବିଷୋଦଗାର କରୁଛନ୍ତି, ଏବେ ସେମାନଙ୍କୁ ପଡ଼ିବ ମହଙ୍ଗା । ଭାରତ ଗୋଟେ ପରେ ଗୋଟେ ସେମାନଙ୍କ ସଂଗଠନକୁ ରୋକ୍ ଲଗାଇବାସହ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ନେଉଛି ପଦକ୍ଷେପ ।

   Related Posts