Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଜନ୍ମଦିନରେ ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କ ସଂକଳ୍ପ: ୩୪ଟି ସ୍କୁଲରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଓ ପାନୀୟଜଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଇବେ, ଲାଭବାନ ହେବେ ୧୦ ହଜାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

24/11/2020 at 4:29 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୪/୧୧ : ନଭେମ୍ବର ୨୭ ତାରିଖ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କ ୩୪ତମ ଜନ୍ମଦିନ। ନିଜ ଜନ୍ମଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଏକା ବଡ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ରାଇନା ୩୪ଟି ସ୍କୁଲ ଓ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମହାନ କାମ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ନିଜର ୩୪ତମ ଜନ୍ମଦିନରେ ୩୪ଟି ସ୍କୁଲରେ ଶୌଚାଳୟ ଓ ପିଇବା ପାଣି ସୁବିଧା କରିବାକୁ ସଂକଳ୍ପ ନେଇଛନ୍ତି।

ସୁରେଶ ରାଇନା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ, ଜାମ୍ମୁ, ଦିଲ୍ଲୀ ଏନସିଆରର ୩୪ଟି ସ୍କୁଲରେ ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣ କରିବା ସହ ପିଇବା ପାଣି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଇବେ। ଗ୍ରେସିୟା ରାଇନା ଫାଉଣ୍ଡେସନ ସହଯୋଗରେ ସେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ। ଏହି ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଅମିତାଭ ଶାହଙ୍କ ସହଯୋଗରେ କାମ କରିବ। ଏହି ମହତ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ଏହି ସ୍କୁଲରେ ପଢ଼ୁଥିବା ୧୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଓ ପାନୀୟଜଳ ସୁବିଧା ମିଳିବ।

ସୁରେଶ ରାଇନା କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହି ମହତ କାର୍ଯ୍ୟ ସହ ମୁଁ ମୋର ୩୪ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଏଥିପାଇଁ ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶିଶୁ ଗୁଣବତ୍ତାପୁର୍ଣ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ହକଦାର। ସ୍କୁଲମାନଙ୍କରେ ସ୍ୱଚ୍ଛ ପାନୀୟଜଳ ଓ ଶୌଚାଳୟ ସୁବିଧା ସେମାନଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଅଧିକାର। ଆମ ଭଳି ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଗ୍ରେସିୟା ରାଇନା ଫାଉଣ୍ଡେସନ ତରଫରୁ ଆମେ ଏହି ମହତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦାନ କରିପାରିବୁ।’

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସୁରେଶ ରାଇନା ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ସନ୍ୟାସ ନେଇ ସାରିଛନ୍ତି। ସେ ଏଥର ଆଇପିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇନଥିଲେ। ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ସେ ଖୁବ ପ୍ରାକ୍ଟିସ କରିଥିଲେ ଓ ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ଦୁବାଇ ମଧ୍ୟ ଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସପ୍ତାହେ ପରେ ସେଠାରୁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଜଣେ ପିଉସାଙ୍କର ହତ୍ୟା ହୋଇଥିଲା। ଏହିଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ନିଜ ପରିବାରଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ଅପରପକ୍ଷରେ ଲକଡାଉନ ଠିକ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏକ ଶିଶୁ ପୁତ୍ରକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ସେ ନିଜ ପରିବାରକୁ ସମୟ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ।

   Related Posts