Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପୂର୍ବୁର ଠକାମିରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଭିଡିଓ

27/08/2019 at 8:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ .- ଆପଣ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଉଛନ୍ତି । ଏହି ଭିଡିଓକୁ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖନ୍ତୁ । ଏବେ ହାଇଟେକ୍‌ ଠକ୍‌ମାନେ ଅତି ଉନ୍ନତ ଉପାୟରେ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଟଙ୍କୁ ଚୋରି କରୁଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ହାଇଟେକ୍‌ ଗ୍ୟାଜେଟ୍‌ସ୍‌ ବି ବ୍ୟବାହର କରୁଛନ୍ତି । ଏଟିଏମ୍‌ କାର୍ଡ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଥିଲେ ବି ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଗାୟବ ହେଇ ଯାଉଛି । ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏପରି ଘଟଣା ହୋଇଥିଲା ।ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟୁରୁ ଟଙ୍କା ଚାଲିଯାଇଥିଲା । ଏବେ ଅର୍ଜୁନ ନଗରରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏଟିଏମ୍‌ ମେସିନ୍‌ରେ କିଛି ସନ୍ଦେହ ଜନକ ଜିନିଷ ଲାଗିଥିବା ଦେଖିଥିଲେ । ତାକୁ ଭିଡିବାରୁ ତାହା ଏକ କାର୍ଡ ସ୍କିମି ମେସିନ ବୋଲି ଜଣା ପଡିଥିଲା । କେବଳ ସେତିତି ନୁହଁ ଅତି ଚତୁରତାର ସହ ଏକ ଛୋଟ କ୍ୟାମେରା ବି ଲଗାଯାଇଥିଲା ।

ଏହା ସାହଯ୍ୟରେ ଠକମାନେ ଏଟିଏମ୍‌ କାର୍ଡର ତଥ୍ୟ ବା ଡିଟେଲ୍ସ ଓ ଆପଙ୍କ ପିନ୍‌ ନମ୍ବର ଚୋରି କରିନେଇଯାଆନ୍ତି ।

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଜନ ସାଧାରଣଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରାଯାଇଛି । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପୁଲିସର ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ଏହାକୁ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ।

ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଭିଡିଓ

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏସ୍‌ବିଆଇରୁ ସ୍କିମିଂ ଚୋରିକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଣକୁ ୪୦ହଜାରରୁ ୨୦ ହଜାରକୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଥିଲା। ଏବେ ଏସ୍‌ବିଆଇ ୟୋନୋରେ କାର୍ଡଲେସ୍ କ୍ୟାସ ଓ୍ୱିଥଡ୍ରଲା ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି । କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ବି ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ବେଳେ ଓଟିପି ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

   Related Posts