Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତ ଆସିବ ପଳାତକ ନିରବ ମୋଦି, ଅନୁମତି ଦେଲେ ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶ୍ବଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ବାଇଁଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ଆସିଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମନାଇବାକୁ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ମାତ୍ର ୮ଶହ ଟଙ୍କା ଉଧାର ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ, ମହିଳା ମଣ୍ଡଳ ସଭାନେତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହରସିମରତ କୌର ବାଦଲ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ସଂକ୍ରମଣ ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢି ବଢି ଚାଲିବ – ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଗୀତିକାର ପଣ୍ଡିତ କିରଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ: ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେ​‌ଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି. ଏସ୍‌. ୟେଦିୟୁରପ୍ପା, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର UPDରେ ଜାରି ହେବ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ମୁତୟନ ହେବେ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଳବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସୁନ୍ଦରଗଡର ୨ ବିଜେଡି ନେତା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ବଢିଲା କଟକଣା : ସପ୍ତାହର ୨ଦିନ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ RTPCR ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||

ଲୋକଙ୍କୁ ଡରାଉଛି କରୋନା ଭୂତାଣୁ ଚେତାବନୀ ! ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ରୋକ ପାଇଁ ଅପିଲ୍‌, ମିଳିଲା ଏମିତି ଜବାବ

5/04/2021 at 10:34 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫/୪: କରୋନାକୁ ନେଇ ସତର୍କତା କଲର ଟ୍ୟୁନ୍‌ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ ହୋଇଥିଲା। ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଭୂତାଣୁକୁ ନେଇ କରୋନା କଲର ଟ୍ୟୁନ୍‌ ଭୟ ଜନ୍ମାଉଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରି ଏହା ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବାକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ କୋର୍ଟ ଏହି ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ମହାମାରୀକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଯଥୋଚିତ ଉପାୟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନେଇପାରିବେ । ଏହା ସରକାରଙ୍କ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ। ତେଣୁ ଏହି ଆବେଦନ ଉପରେ କୌଣସି ଶୁଣାଣି ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି। ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଅଶୋକ ଭୂଷଣ ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଆର ସୁଭାଷ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ଖଣ୍ଡପୀଠ କହିଛନ୍ତି, ‘ ଆମେ ବିଶ୍ବାସ କରୁଛୁ ଯେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆବେଦନକାରୀ ଦାବି କରିଥିଲେ ସେଥିପାଇଁ ଆବେଦନ ସ୍ବିକାର କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ମହାମାରୀକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ କଣ କରିବାକୁ ହେବ ସେନେଇ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ସରକାରଙ୍କ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ କୋର୍ଟ ଅନ୍ୟ ଏକ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଉପଯୁକ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ଏବଂ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମୃତଦେହ ସମ୍ପର୍କୀୟ ସମସ୍ୟା ଥିଲା। ତେଣୁ ଏହି ଆବେଦନକୁ ପୁଣି ଥରେ ସ୍ବିକାର କରାଯିବ ନାହିଁ।’

ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ରେ କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ନେଇ ଦିଆଯାଉଥିବା ଚେତାବନୀ ହଟାଇବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେବା ପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା ଆବେଦନରେ  କଲ କରିବା ନେଇ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଥିଲା। କରୋନା କଲର ଟ୍ୟୁନ୍‌ ବନ୍ଦ ହେଲେ ଲୋକେ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ କଲ କରିପାରିବେ। ଏହା ସହ ଲକଡାଉନ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ରେଳ ସେବା ସହିତ ପରିବହନ ଆଦି ଯେମତି ସ୍ବାଭାବିକ୍‌ ଥିଲା ସେମିତି ପୁଣି ଥରେ କରାଯାଉ ବୋଲି ପିଟିସନରେ କୁହାଯାଇଥିଲା।

   Related Posts