Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ: ୪୧ ବର୍ଷ ପରେ କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୯୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ଡିସଚାର୍ଜ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୩୫୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୯ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଥମିବ କି ବିବାଦ ! ୯ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଲା ୧୨ତମ ବୈଠକ, ଗୋଗରା-ହଟ୍ ସ୍ପ୍ରିଙ୍ଗରୁ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଉପରେ ଜୋର
  • ||
  • ଜେଲ୍‌ ଗଲେ କୋଟିପତି ପିଏସ୍‌ ବିରଞ୍ଚି ସାହୁ
  • ||
  • ସେମି ଫାଇନାଲରେ ହାରିଲେ ସିନ୍ଧୁ, ଧୂଳିସାତ ହେଲା ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଆଶା, ଏବେ କାଂସ୍ୟ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ସରକାରୀ-ବେସରକାରୀ ସ୍ବିମିଂ ପୁଲ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ମୀନା ବଜାର ଖୋଲାଯାଇପାରିବ
  • ||
  • ଭୋଜିଭାତ ଉପରେ ପୂର୍ବବତ କଟକଣା ରହିବ
  • ||
  • ବିବାହରେ ୨୫, ଶୁଦ୍ଧିକ୍ରିୟାରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||

ୟୁପି ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରକୁ ଜାମିନ ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି, କହିଲେ ‘ଇଏ ତ ବିକାଶ ଦୁବେ ଭଳି ଭୟଙ୍କର ଅପରାଧି’

28/07/2020 at 4:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୮|୦୭:  ବିକାଶ ଦୁବେର ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କଡା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର କୋର୍ଟ ଆଉ ଜଣେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରର ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ନାଁରେ ୧୩ଟି ଅପରାଧିକ ମାମଲା ରହିଛି । କୋର୍ଟ ବିକାଶ ଦୁବେର ଉଦାହରଣ ଦେଇ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ମନା କରିଥିଲେ ।

ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଏସଏ ବୋବଡେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଜାମିନ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିବା ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରଜଣଙ୍କ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧି ଅଟନ୍ତି । ତେଣୁ ଜାମିନ ଦିଆଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ୬୪ ମାମଲା ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଜଣଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ୟାହାର ପରିଣାମ ଆଜି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଭୋଗୁଛି । ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଖଲାସ କଲେ ବିପଦ ରହିଛି । ଏତେ ମାମଲା ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ପରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ଯାହା ହେଲା ଦୁନିଆ ଜାଣିଛି ।

କୋର୍ଟ ବିକାଶ ଦୁବେର ଉଦାହରଣ ଦେଇ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରର ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଥିଲେ । କୋର୍ଟ ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଏତେ ମାମଲା ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ କିଛି ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ପାରୋଲ ମିଳୁଛି । ଯାହା ଚକିତ କରୁଛି । ତେଣୁ ସେମାନେ ବଡବଡ ଅପରାଧ ଭିଆଉଛନ୍ତି । ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଧିରେଧିରେ ଢିଲା ହେଉଛି । ଏପରି ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧିକୁ ଜାମିନ ଦେଲେ ବିପଦ ରହିଛି ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts