Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ସାହିନବାଗରେ ପ୍ରଥମ କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଚିହ୍ନଟ, ସ୍ଥାନ ଖାଲି କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇପାରନ୍ତି କୋର୍ଟ

22/03/2020 at 10:00 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨। ୦୩ : କରୋନା ଏବେ ସାରା ବିଶ୍ବ ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥା ପାଲଟିଛି । ଏହି ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ବିଶ୍ବରେ ୧୧ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲାଣି । ସେହିପରି ଭାରତରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କରୋନାରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣଙ୍କ ପ୍ରାଣ ଗଲାଣି । ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ନାଗରିକତା ସଂଶୋଧନ ଆଇନ (ସିଏଏ) ବିରୋଧରେ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ନିକଟସ୍ଥ ମେଡିକାଲରେ ତାଙ୍କୁ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଆସିନାହିଁ ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଆସିଥିଲେ । ସେହି ସମ୍ପର୍କୀୟ ଜଣଙ୍କ କିଛି ଦିନ ତଳେ ବିଦେଶରୁ ଫେରିଥିଲେ । ତେବେ ଏକଥା ଜଣାପଡିବା ପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ସେହିପରି କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯିବା ପରେ ସାହିନବାଗରୁ ଭିଡ ଦିନକୁ ଦିନ କମିବାରେ ଲାଗିଛି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଇତିମଧ୍ୟରେ ସାହିନବାଗରୁ ସିଏଏ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ୧୦୦ ଦିନ ପାର ହୋଇସାରିଲାନି । ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ନିଜ ଜିଦ୍ ନେଇ ଅଟଳ ରହିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ସୋମବାର ଦିନ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ସାହିନବାଗ ମାମଲା ଶୁଣାଣି ରହିଛି । ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥାନରୁ ଗମନାଗମନ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଖାଲି କରିବା ନେଇ ଶୁଣାଣି ରହିଛି । ତେବେ ଆଗକୁ ଦେଖିବାକୁ ରହିଲା ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥାନରୁ କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏନେଇ କି ରାୟ ଦେଉଛନ୍ତି । କାରଣ ଜଣେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବାହାରିବା ପରେ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ ଜରୁରୀ ହୋଇପଡିଛି ।

   Related Posts