Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଲୋକଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଗଭିର ଉଦବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ

17/07/2018 at 9:46 AM

ବିଭନ୍ନ ଗୁଜାବ ଏବଂ ସଂଦେହକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଗଭିର ଉଦବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ । ଏଇ ପରି ହତ୍ୟା ଆଉ ହିଂସାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଲାଗି ଆଇନ ଆଣିବା ଲାଗି ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତ ପାର୍ଲିଆମେଣ୍ଟକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ନାଗରିକ ମାନେ କଦାପି ଆଇନକୁ ହାତକୁ ନେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଗଣ ଉତ୍ତେଜନା ଅପରାଧକୁ ସରକାର ରୋକିବା ଜରୁରୀ । ଲୋକଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରିବା। ଗଣଦୋଷରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡକୁ କୌଣସି ମତେ ପ୍ରଶ୍ରୟ ନ ଦେବା ସରକାରଙ୍କ ଦାଇତ୍ଵ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ । ଆତ୍ମଘୋଷିତ ସମାଜର ରକ୍ଷକଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଘଟୁଥିବା ଏଇ ହିଂସା ବିରୁଦ୍ଧରେ .. ଡ଼ାଏର ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି କଣ କହିଛନ୍ତି – ଏପରି ହିଂସା ରୋକିବା ଦାଇତ୍ଵ ସରକାରଙ୍କର ଗତ ମେ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବାଇସ ଜଣଙ୍କୁ ଏଇ ଭଳି ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା.. ପିଲାଚୋର ଗୁଜବ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭୁଲ ଖବର ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ଘଟଣାର ପ୍ରସାର ପ୍ରଚାର ଯୋଗୁ ଘଟିଥିଲା ଅଘଟଣ । ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଦିପକ ମିଶ୍ର , ବିଚାରପତି ଏ କେ ଖଵିଲକର, ବିଚାରପତି ଡ଼ି ଓ୍ଵାଇ ଚନ୍ଦ୍ରଚୁଡ଼ଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପିଠ.. ଏଇ ପରି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଉଦବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହିତ । ଏଇ ପରି ଘଟଣାର ମୁକାବିଲା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ତଥା ପ୍ରତିରୋଧ ଦାଇତ୍ଵ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। ତୁରନ୍ତ ତାର ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଆଇନ ଆଣିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ତିନି ଜଣିଆ ଖଣ୍ଡପିଠ..

   Related Posts