Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ବଡ ବୟାନ : ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ରଞ୍ଜନ ଗୋଗୋଇଙ୍କୁ ବଦନାମ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଅଫର

21/04/2019 at 3:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୪ : ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ରଞ୍ଜନ ଗୋଗୋଇଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଗତକାଲି, ଶନିବାର ଦିନ ହୋଇଥିଲା | ବିଚାରପତି ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଥିଲେ | ଏହି ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ଜଣେ ଓକିଲ ବଡ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେ ଦାବି କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସିଜେଆଇଙ୍କୁ ବଦନାମ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ଲୋକ ଆସିଥିଲେ | ସେମାନେ ଓକିଲଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ଦେବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ |


ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଓକିଲ ଉତ୍ସବ ବେନ୍ସ ନିଜ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏନେଇ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ରଞ୍ଜନ ଗୋଗୋଇଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ମାମଲାର ଏକ ଜବରଦସ୍ତ କାହାଣୀ ଗଢିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ଅଫର ଦିଆଯାଇଥିଲା | କାହାଣୀ ଏମିତି ହେବ ଦରକାର ଯେଭଳି ସିଜେଆଇ ନିଜେ ନିଜ ପଦବୀରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଦେବେ |
ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଫିକ୍ସରଙ୍କ ଅଫରକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିବା ପରେ ସେ ଗୋଗୋଇଙ୍କୁ ପୁରା ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ କହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ | ସେଥିପାଇଁ ସେ ଗୋଗୋଇଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ସେ ଘରେ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ |


ଗତକାଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ହୋଇଥିବା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଶୁଣାଣି ବେଳେ ଗୋଗୋଇ କହିଥିଲେ ଯେ, ମହିଳାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅବିଶ୍ୱାସନୀୟ | କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିବା ପାଇଁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚା ଯାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ | କାରଣ ଆଗକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କିଛି ବଡ ବଡ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହେବାକୁ ଅଛି |


ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ରର କପି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ୨୨ ଜଣ ବିଚାରପତିଙ୍କ ଆବାସକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା | ଶନିବାର ଦିନ ମାମଲା ସାର୍ବଜନିକ ହେବାପରେ ଜଷ୍ଟିସ ଗୋଗୋଇଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ୩ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଖଣ୍ଡପୀଠ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା | ମହିଳା ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ମାମଲାର ୨ଟି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ |


ଗୋଗୋଇ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏହି ଷଡଯନ୍ତ୍ର ପଛରେ କୌଣସି ବଡ ଲୋକର ହାତ ଅଛି | ଗୋଗୋଇଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ଏହି ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ପର୍ଦାଫାଶ କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts