Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଦୀପକ ମିଶ୍ରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ହେଲା ମହଙ୍ଗା : ଓମ୍ ବାବାଙ୍କୁ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କଲେ ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ

29/10/2020 at 4:48 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/୧୦: ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ ଓମ୍ ବାବାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜୋରିମାନାକୁ କମ୍ କରି ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କରି ଦେଇଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ କୋର୍ଟ ୮ସପ୍ତାହ ଭିତରେ ଜୋରିମାନା ଟଙ୍କା ଦେଇ ରିପୋର୍ଟ ଜମା କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ନିଜ ବିବାଦୀୟ ବୟାନଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହୁଥିବା ଓମ୍ ବାବା ୨୦୧୭ମସିହାରେ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଦୀପକ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି କରାଯିବା ବିରୋଧରେ ଆବେଦନ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଓମ୍ ବାବାଙ୍କ ଉପରେ ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜୋରିମାନା ଲଗାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଓମ୍ ବାବା ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଜୋରିମାନା ଦେଇ ନାହାନ୍ତି।

ଓମ୍ ବାବା ବିଚାରପତି ଦୀପକ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟଙ୍କ ୪୫ତମ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ନିଯୁକ୍ତ କରାଯିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଓମ୍ ବାବା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ କରି କୋର୍ଟରେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଆବେଦନ ଦାୟର କରିଥିଲେ। ଯାହା ପରେ କୋର୍ଟ ଓମ୍ ବାବାଙ୍କ ଏହି ଆବେଦନକୁ ମୂଳରୁ ଖାରଜ କରି ଦେଇଥିଲେ,ଏହା ସହିତ ଏହାକୁ ଏକ ନୀଚ କାମ କହି ତାଙ୍କ ଉପରେ ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଆର୍ଥିକ ଜୋରିମାନା ଲଗାଇଥିଲେ।

ଓମ୍ ବାବା ବିଗ୍ ବସ୍ ସିଜନ୍ ୧୦ରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଓମ୍ ବାବା ଶୋରେ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ବିବାଦରେ ଥିଲେ। ସେ ଦାବି କରୁଥିଲେ ଯେ ସେ ଭବିଷ୍ୟତ ଦେଖି ପାରିବେ। ବିଗ୍ ବସ୍ ଘରେ ଓମ୍ ବାବାଙ୍କ ଆଚରଣକୁ ନେଇ ପୂରା ଦେଶ ଆଚମ୍ବିତ ଥିଲା। ନିଜକୁ ବାବା କହୁଥିବା ଓମ୍ ବାବା ଶୋ ରେ ଏକ ଟାସ୍କ ସମୟରେ ବାନି ଜେ ଏବଂ ରୋହନଙ୍କ ଉପରେ ତାଙ୍କ ପରିସ୍ରା ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ। ଓମ୍ ବାବା ଏହି କାରନାମା କ୍ୟାପଟେନ୍ସି ଟାସ୍କ ବେଳେ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଏହି କାରନାମା ପରେ ବିଗ୍ ବସ୍ ତରଫରୁ କଡ଼ା ଆକ୍ସନ ନିଆଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ତତ୍କାଳ ପ୍ରଭାବ ଦ୍ବାରା ଶୋରୁ ବାହାର କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

 ବିଗ୍ ବସର ସେହି ସିଜନରେ ଓମ୍ ବାବା ଲଗାତାର ନିଜକୁ ଜଣେ ଭିକ୍ଟିମ୍ ଭଳି ଦେଖାଉଥିଲେ। ସେ ସବୁବେଳେ ଏହା ଦେଖାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ସମସ୍ତେ ହଇରାଣ କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେ ଏଭଳି ଆଚରଣ କରୁଥିଲେ ଯେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କଠୁ ଦୂରେଇ ରହୁଥିଲେ। ସେହି ସିଜନରେ ଅନେକ ଥର ଓମ୍ ବାବା ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପଶବ୍ଦର ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ।

ବିଗ୍ ବସ୍ ୧୦ରେ ଅନେକ ଥର ଓମ୍ ବାବା ଅନ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ସହ ହାତାହାତି ହୋଇଥିଲେ। ସେ କେବଳ ନିଜ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହୁନଥିଲେ ବରଂ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ ଲାଗିଥିଲା। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କରି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରୁ ଚୋରି କରିବାର ଅଭିଯୋଗ ଲାଗିଛି। ଯାହା ଫଳରେ ତାଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ମଧ୍ୟ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା।

   Related Posts