Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଗୁଜୁରାଟ ଦଙ୍ଗାର ୧୭ଦୋଷୀଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଜାମିନ, ଧାର୍ମିକ ଓ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାମିଲ ହେବେ ; ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତକୁ ଆସିବ ରିପୋର୍ଟ

28/01/2020 at 1:47 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮।୦୧: ୨୦୦୨ ଗୁଜୁରାଟ ଦଙ୍ଗା ମାମଲାରେ ୧୭ଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଜାମିନ। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମାନ୍ୟବର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସମସ୍ତ ୧୭ଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଜାମିନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଦୋଷୀ ନିଜକୁ ସାମାଜିକ ଓ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । ସମସ୍ତ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦୁଇ ଭାଗରେ ବିଭକ୍ତ କରିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ । ଗୋଟିଏ ଦଳକୁ ଇନ୍ଦୋର ପଠାଯିବା ବେଳେ ଓ ଅନ୍ୟ ଦଳକୁ ଜବଲପୁରକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ।  

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଇନ୍ଦୋର ଓ ଜବଲପୁରର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମସ୍ତ ୧୭ଜଣ ଦୋଷୀ ଏବେ ଜାମିନରେ ଅଛନ୍ତି । ଦୋଷୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ସମୟରେ ସାମାଜିକ ଓ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଉ । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରାଜ୍ୟର ଆଇନ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣର ଅନୁପାଳନ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ କାମ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଜାମିନରେ ଥିବା ଦୋଷୀମାନଙ୍କର ଆଚରଣ ଉପରେ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । ସମସ୍ତ ଦୋଷୀ ସପ୍ତାହରେ ଅତିକମ୍‌ରେ ୬ଘଣ୍ଟା ନିଜକୁ ସାମାଜିକ କାମ ନିୟୋଜିତ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଜାମିନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ସପ୍ତାହିକ ଭାବେ ଥାନାରେ ଆସି ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଇନ୍ଦୋର ଓ ଜବଲପୁରର ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦୋଷୀଙ୍କ ଜାମିନ ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ସର୍ତ୍ତକୁ କଡାକଡି ଭାବେ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

୨୦୦୨ରେ ଗୁଜୁରାଟର ଗୋଧ୍ରା ପରେ ଅନେକ ଅନେକ ଜାଗାରେ ଦଙ୍ଗା ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଦଙ୍ଗାରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନୀ ହେବା ସହ ଅନେକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ପ୍ରବଳ ପରିମାଣର ସରକାରୀ ସମ୍ପତ୍ତି ଓ ବେସରକାରୀ ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts