Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ଭାରତ, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ନେବ ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୋଲିସ୍‌ ଏବଂ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ମାଲିକଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଅଡିଓ କଲ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ ନିର୍ବାଚନ : ଏବେସୁଦ୍ଧା ଆଗରେ ବିଜେପି, ପଛରେ ଟିଆରଏସ ଓ ଏଆଇଏମଆଇଏମ
  • ||

ଅନ୍ଧ ବିଶ୍ବାସ ! ମୃତ ପୁଅକୁ ଜୀବିତ କରାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା

10/08/2018 at 11:58 AM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୧୦|୮-ଆସ୍ଥା ଏବଂ ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସ ଆଜି ବି କେମିତି ମଣିଷଙ୍କୁ ଜାବୁଡ଼ି ଧରିଛି ତା’ର ଆଉ ଏକ ଜ୍ବଳନ୍ତ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ବଳିପାଳ ଗାଁରେ । ରାତି ଅଧରେ ଅସୁସ୍ଥ ପୁଅ ମହେଶକୁ ଧରି ଡାକ୍ତରଖାନା ଗଲେ ବାପାମାଆ । ଆଉ ପରୀକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷା ପରେ ସେଠାରେ ପୁଅକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କଲେ ଡାକ୍ତର । ହେଲେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ କଥାକୁ ମାନିବାକୁ ନାରାଜ ମହେଶର ବାପାମାଆ । ପୂରା ପରିବାର ହରିୟାଣାର ବାବା ରାମପାଲଙ୍କ ଭକ୍ତ ହୋଇଥିବାରୁ ବାବା ଚାହିଁଲେ ପୁଅକୁ ବଞ୍ଚାଇଦେବେ ଭାବି ଘରେ ମୃତଦେହକୁ ପକାଇ ରଖିଥିଲେ । ହେଲେ ପରିବାରର ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିବା ସହ ସାହିରୁ ମୃତଦେହ ନଉଠିଲେ କେହି ରୋଷେଇବାସ କରିପାରୁନଥିବାରୁ ଏହାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । କ’ଣ ଥିଲା ପୂରା ଘଟଣା ଚାଲନ୍ତୁ ଦେଖିବା ।
କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ଥାନା ବଳିପାଳ ଗାଁର ଶ୍ରୀଧର ପ୍ରଧାନ । ଗଲାକାଲି ରାତି ଅଧରେ ଶ୍ରୀଧରଙ୍କ ୭ବର୍ଷର ପୁଅ ମହେଶ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡ଼ିବାରୁ ତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଡାକ୍ତରଖାନା ନେଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ପରୀକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷା ପରେ ଡାକ୍ତର ପିଲାଟିକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ହେଲେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ କଥାକୁ ମାନିବାକୁ ନାରାଜ ମହେଶର ବାପାମାଆ । ପୂରା ପରିବାର ହରିୟାଣାର ବାବା ରାମପାଲଙ୍କ ଭକ୍ତ । ତେଣୁ ବାବା କାଳେ ପୁଅକୁ ବଞ୍ଚାଇଦେବେ ଭାବି ଘରେ ପୁଅର ମୃତଦେହକୁ ରଖି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରୁଛନ୍ତି । ଆଉ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ମାଲିକ ମାନେ ବାବାଙ୍କ ଆଦେଶକୁ ।
ଶ୍ରୀଧର ମାଲିକଙ୍କ ନିର୍ଦେଶକୁ ଅନାଇ ବସିଛନ୍ତି । ଆଉ ମନରେ ବାବାଙ୍କ କୃପାର ବିଶ୍ବାସ ଭରିବାକୁ ଦୁଇ ତିନି ଜଣ ଗୁରୁଭାଇ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ ଗାଁରେ । ତେଣେ ଏସବୁ କାଣ୍ଡକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁ ନଥିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ ।
କାଲି ରାତିରୁ ସାହିରେ ପିଲାଟିର ମୃତ ଦେହ ପଡ଼ି ରହିଥିବାରୁ ଗାଁରେ କେହି କାହା ଘରେ ରୋଷେଇବାସ କି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିପାରୁ ନଥିବାରୁ ବଢ଼ିଥିଲା ଉତ୍ତେଜନା । ଜଣେ ଭଣ୍ଡ ବାବା ଯିଏ ଏବେ ଜେଲ୍ରେ ଅଛି ତା’ ଉପରେ ଏମିତି ଭରସା କରି ପୁଅର ମୃତଦେହକୁ ସଂସ୍କାର ନକରି ଘରେ ପକାଇରଖିଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର କରିଥିଲେ ସାହି ପଡ଼ିଶା ।

   Related Posts