Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ସେବାୟତ ପରିବାରଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲା ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • କୋଭିସିଲ୍ଡର ଦୁଇ ଡୋଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନ ରହିବ ୧୨ ରୁ ୧୬ ସପ୍ତାହ, ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସ୍ଵୀକାର କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||
  • କରୋନା ଲଢେଇରେ ମିଳିଲା ତୃତୀୟ ଅସ୍ତ୍ର ! ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ବଜାରରେ ମିଳିବ ସ୍ପୁଟନିକ୍-ଭି, ଜୁଲାଇରେ ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଉତ୍ପାଦନ
  • ||
  • ପାଟନା : ମେ’ ୨୫ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟରେ ବଢିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଟିଭି ଅଭିନେତା ରାଜୀବ ପାଲ୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଜା, ବାଣ, ବରଯାତ୍ରୀ ବିନା ବାହାଘର, ବାଇକ୍‌ରେ କନ୍ୟାକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ବର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଷଣ୍ଢ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଗୋଟିଏ ଷଣ୍ଢ ମୃତ, ୨ଟି ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦୬୪୯ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ତଉକ୍ତେ’, ଓଡିଶା ଉପରେ କଣ ରହିବ ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ୧୨ ବିରୋଧି ଦଳ, ମାଗଣା ଟିକା ସହ ବେରୋଜଗାରୀଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ଦେବାକୁ ରଖିଲେ ଦାବି
  • ||

ଅନ୍ଧ ବିଶ୍ବାସ ! ମୃତ ପୁଅକୁ ଜୀବିତ କରାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା

10/08/2018 at 11:58 AM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୧୦|୮-ଆସ୍ଥା ଏବଂ ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସ ଆଜି ବି କେମିତି ମଣିଷଙ୍କୁ ଜାବୁଡ଼ି ଧରିଛି ତା’ର ଆଉ ଏକ ଜ୍ବଳନ୍ତ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ବଳିପାଳ ଗାଁରେ । ରାତି ଅଧରେ ଅସୁସ୍ଥ ପୁଅ ମହେଶକୁ ଧରି ଡାକ୍ତରଖାନା ଗଲେ ବାପାମାଆ । ଆଉ ପରୀକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷା ପରେ ସେଠାରେ ପୁଅକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କଲେ ଡାକ୍ତର । ହେଲେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ କଥାକୁ ମାନିବାକୁ ନାରାଜ ମହେଶର ବାପାମାଆ । ପୂରା ପରିବାର ହରିୟାଣାର ବାବା ରାମପାଲଙ୍କ ଭକ୍ତ ହୋଇଥିବାରୁ ବାବା ଚାହିଁଲେ ପୁଅକୁ ବଞ୍ଚାଇଦେବେ ଭାବି ଘରେ ମୃତଦେହକୁ ପକାଇ ରଖିଥିଲେ । ହେଲେ ପରିବାରର ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିବା ସହ ସାହିରୁ ମୃତଦେହ ନଉଠିଲେ କେହି ରୋଷେଇବାସ କରିପାରୁନଥିବାରୁ ଏହାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । କ’ଣ ଥିଲା ପୂରା ଘଟଣା ଚାଲନ୍ତୁ ଦେଖିବା ।
କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ଥାନା ବଳିପାଳ ଗାଁର ଶ୍ରୀଧର ପ୍ରଧାନ । ଗଲାକାଲି ରାତି ଅଧରେ ଶ୍ରୀଧରଙ୍କ ୭ବର୍ଷର ପୁଅ ମହେଶ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡ଼ିବାରୁ ତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଡାକ୍ତରଖାନା ନେଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ପରୀକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷା ପରେ ଡାକ୍ତର ପିଲାଟିକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ହେଲେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ କଥାକୁ ମାନିବାକୁ ନାରାଜ ମହେଶର ବାପାମାଆ । ପୂରା ପରିବାର ହରିୟାଣାର ବାବା ରାମପାଲଙ୍କ ଭକ୍ତ । ତେଣୁ ବାବା କାଳେ ପୁଅକୁ ବଞ୍ଚାଇଦେବେ ଭାବି ଘରେ ପୁଅର ମୃତଦେହକୁ ରଖି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରୁଛନ୍ତି । ଆଉ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ମାଲିକ ମାନେ ବାବାଙ୍କ ଆଦେଶକୁ ।
ଶ୍ରୀଧର ମାଲିକଙ୍କ ନିର୍ଦେଶକୁ ଅନାଇ ବସିଛନ୍ତି । ଆଉ ମନରେ ବାବାଙ୍କ କୃପାର ବିଶ୍ବାସ ଭରିବାକୁ ଦୁଇ ତିନି ଜଣ ଗୁରୁଭାଇ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ ଗାଁରେ । ତେଣେ ଏସବୁ କାଣ୍ଡକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁ ନଥିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ ।
କାଲି ରାତିରୁ ସାହିରେ ପିଲାଟିର ମୃତ ଦେହ ପଡ଼ି ରହିଥିବାରୁ ଗାଁରେ କେହି କାହା ଘରେ ରୋଷେଇବାସ କି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିପାରୁ ନଥିବାରୁ ବଢ଼ିଥିଲା ଉତ୍ତେଜନା । ଜଣେ ଭଣ୍ଡ ବାବା ଯିଏ ଏବେ ଜେଲ୍ରେ ଅଛି ତା’ ଉପରେ ଏମିତି ଭରସା କରି ପୁଅର ମୃତଦେହକୁ ସଂସ୍କାର ନକରି ଘରେ ପକାଇରଖିଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର କରିଥିଲେ ସାହି ପଡ଼ିଶା ।

   Related Posts