Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ : ୫ଟି ଡ୍ୟାନ୍ସ ଷ୍ଟେପ୍ ଯାହା ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ କରିଥିଲା ଦିୱାନା

10/01/2021 at 12:26 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୦/୦୧ : ଆଜି ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ହ୍ୟାଣ୍ଡସମ୍ ଅଭିନେତା ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ। ଆଜି ସେ ନିଜର ୪୭ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ନିଜର ଅପୂର୍ବ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଓ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନୟ ଯୋଗୁଁ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଛନ୍ତି। ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ସେଲିବ୍ରିଟିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସେ ଜଣେ। ‘ୱାର’ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରର ସଫଳ ପଥରେ ଅଛନ୍ତି। ଜନ୍ମଦିନରେ ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନଙ୍କୁ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ମଧ୍ୟ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଗ୍ରୀକ୍ ଗଡ୍ ଭାବେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନ୍ ଜଣେ ମହାନ ଡ୍ୟାନ୍ସର। ତାଙ୍କ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ ଫଲୋଇଙ୍ଗ୍ ଅଧିକ। ବଲିଉଡରେ ୨୦ ବର୍ଷର କ୍ୟାରିଅରରେ ଋତିକ ଅନେକ ସୁପରହିଟ ଫିଲ୍ମ କରିଛନ୍ତି। ଋତିକଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମ ‘କହୋ ନା ପ୍ୟାର ହୈ’ ବ୍ଳକବଷ୍ଟର ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଫିଲ୍ମ ଜରିଆରେରେ ସେ ରାତାରାତି ସୁପରଷ୍ଟାର ହୋଇଗଲେ। ଏହି ଫିଲ୍ମ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ନ୍ୟୁକମର୍ ଫିଲ୍ମଫେୟାର ଆୱାର୍ଡ ଓ ବେଷ୍ଟ ଆକ୍ଟର ଆୱାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିଲା।

ଏହାପରେ ତାଙ୍କର ଅନେକ ଫିଲ୍ମ ଆସିଥିଲା। ଫିଜା, ମିଶନ୍ କାଶ୍ମୀର, କଭି ଖୁସି କଭି ଗମ୍, ମୁଝସେ ଦୋସ୍ତି କରୋଗୀ, ମୁଁ ପ୍ରେମ କି ଦିବାନି ହୁଁ, କୋଇ ମିଲ୍ ଗୟା, ଲକ୍ଷ୍ୟ, କ୍ରିଶ୍, ଧୁମ୍ ୨, ଯୋଧା ଆକବର, ଗୁଜାରିଷ, ଜିନ୍ଦେଗି ନା ମିଲେଗି ଦୋବାରା, ଅଗ୍ନିପଥ, କ୍ରିସ ୩, କାବିଲ, ସୁପର ୩୦, ୱାର ଆଦି ସାମିଲ। ଏହିସବୁ ଫିଲ୍ମରେ ନିଜ ଅଭିନୟ ଓ ଡ୍ୟାନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ଜିତିଛନ୍ତି।

ଭାରତର ପ୍ରଥମ ସୁପରହିଟ୍ ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନ୍ ଯେତେବେଳେ ପରଦାକୁ ଆସିଥିଲେ ନିଜର ନୃତ୍ୟ ଦକ୍ଷତା ସହିତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଫିଲ୍ମ ‘କହୋ ନା ପ୍ୟାର ହୈ’ର ‘ଏକ ପଲ କା ଜିନା’ରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ‘ୱାର’ ଫିଲ୍ମର ‘ଘୁଙ୍ଗୁରୁ’ ଗୀତରେ ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନଙ୍କ ୫ ଟି ହୁକ ଷ୍ଟେପ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ।

ହ୍ରିତିକଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କାହୋ ନା ପ୍ୟାର ହୈର ଗୀତ ‘ଏକ ପଲ କା ଜୀନା’ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବେଶ୍ ଲୋକପ୍ରିୟ। ଏହି ଗୀତ ସବୁ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲା। ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନଙ୍କ ଡ୍ୟାନ୍ସ ପୁରା ଦେଶକୁ ଦିୱାନା କରିଦେଲା। ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ବଡ ସଫଳତା ମିଳିଥିଲା। ‘ଏକ ପଲ କା ଜୀନା’ ଗୀତରେ ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନଙ୍କ ଏକ ହୁକ ଅପ୍ ଷ୍ଟେପ୍ ଥିଲା ଯାହା ଆଜି ବି ବହୁତ ପପୁଲାର। ଏପରିକି ଯୁବପିଢ଼ି ଡ୍ୟାନ୍ସର୍ସ ମଧ୍ୟ ଏହି ହୁକ ଅପ ଷ୍ଟେପକୁ ଫଲୋ କରନ୍ତି। ନିକଟରେ ନୂଆବର୍ଷ ପାର୍ଟିରେ ସେ ନିଜର ଏହି ହୁକ ଅପ୍ ଷ୍ଟେପକୁ ପୁଣିଥରେ ରିକ୍ରିଏଟ କରିଥିଲେ। 

ଫିଲ୍ମ ‘କଭି ଖୁସି କଭି ଗମ୍’ର ୟୁ ଆର ମାଇ ସୋନିଆ, ସେ କରୀନା କପୁର ଖାନ ସହ ଏକ ନୃତ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ଗୀତରେ ତାଙ୍କ ହୁକ୍ ଷ୍ଟେପ୍ ଯୁବକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବେଶ୍ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେଲା।

୨୦୦୪ ମସିହାରେ ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନଙ୍କ ଗୀତ ‘ମେନ୍ ଐସା କ୍ୟନ୍ ହୁଁ’ ଏକ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ନୃତ୍ୟ ଥିଲା। ଅନେକ ଲୋକ ହ୍ରିତିକ ରୋଶନଙ୍କୁ ନକଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ହୁକ୍ ଷ୍ଟେପ୍ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେଲା। ଏହି ଗୀତର କୋରିଓଗ୍ରାଫି ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ଲାଭ କଲା।

ଫିଲ୍ମ ଧୁମ-୨ରେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟଙ୍କ ସହ ହ୍ରିତିକ ରୋଶନଙ୍କ ଧୁମ୍ ଏଗେନର ହୁକ୍ ଷ୍ଟେପ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବେଶ୍ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେଲା | ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ଅନୁସରଣ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ହ୍ରିତିକ ରୋଶନ ଯେଉଁ ସହଜତାର ସହ ଏହି ଷ୍ଟେପ କରିଥିଲେ ତାହା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେହି କରିପାରି ନାହାନ୍ତି।

୨୦୧୯ରେ ଫିଲ୍ମ ୱାରରେ ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ଏକ ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ଟ୍ରାକ୍ ଦେଇଥିଲା ଘୁଙ୍ଗୁରୁ। ଏହି ଗୀତରେ ହ୍ରିତିକ ରୋଶନ ଏବଂ ଭାନି କପୁରଙ୍କ କେମିଷ୍ଟ୍ରି ଚମତ୍କାର କରିଥିଲା। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ହ୍ରିତିକ ରୋଶନଙ୍କ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଷ୍ଟେପ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପାଗଳ କରିଦେଇଥିଲା।

   Related Posts