Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

ଆଶଙ୍କାରେ ସୁପରକପ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ: ଆଜି ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ୨ଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ୍

16/03/2019 at 7:06 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୬/୩ : ସୁପରକପ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ବିବାଦ । ୭ଟି କ୍ଲବ ଏବେ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରୁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି । ଆଇଲିଗ୍ ଓ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସୁପରଲିଗର ଫର୍ମାଟକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଏହି ୭ଟି କ୍ଲବ । ଏନେଇ ଲିଖିତ ଭାବେ AIFFକୁ କ୍ଲବ ଗୁଡିକ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ତା ସତ୍ତ୍ବେ AIFF ସୁପର କପ ଫୁଟବଲ୍ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ କରିଛି । ତେଣୁ ଏହାକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରି ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ୨ଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ୍ ହୋଇଛି । …


ଆଶଙ୍କାରେ ସୁପରକପ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ । କାରଣ ଆଇ ଜଲ ଏଫସି, ଗୋକୁଲମ କେରେଳା, ମିନର୍ଭା ପଞ୍ଜାବ, ଚର୍ଚିଲ ବ୍ରଦର୍ସ, ମେ।ହନ ବାଗନ, ପୁନେ ଏଫ୍ ସି ଓ ନେରେ।କା ଭଳି ୭ଟି କ୍ଲବ ଚଳିତ ସୁପରକପରୁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି । ଆଇଲିଗ୍ ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସୁପରଲିଗରେ ଖେଳୁଥିବା କ୍ଲବ ଗୁଡିକ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଏହି ୭ଟି ଦଳ । ଭାରତର ଏକମାତ୍ର ମର୍ଯ୍ୟଦାପୂର୍ଣ୍ଣ ଲିଗ୍ ହେଉଛି ଆଇଲିଗ୍ ।

ଏଥିରେ ଭାରତର ବଡ ବଡ କ୍ଲବ ଖେଳୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଗତବର୍ଷଠୁ ଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ ଫେଡେରେସନ ଆଇଏସଏଲ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ କ୍ଲବ ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଛି । ଆଇଲିଗରେ ଖେଳୁଥିବା ମର୍ଯ୍ୟଦାପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ଲବ ଗୁଡିକ ଆଇ ଏସଏଲ ମାନ୍ୟତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଏନେଇ AIFFକୁ ଲିଖିତ ଭାବେ କ୍ଲବ ଗୁଡିକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ AIFF ଆଲୋଚନା ନକଲେ ଖେଳିବେନି କହିଛନ୍ତି ଏହି ୭ଟି କ୍ଲବ ।


ତେବେ ୧୫ ତାରିଖ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଏଫ ସି ପୁନେ ଓ ମିନର୍ଭା ପଞାବ ମଧ୍ୟରେ ଥିଲା ଟକ୍କର । କିନ୍ତୁ ମିନର୍ଭା ପଞ।ବ ପଡିଆକୁ ଓଲ୍ଲାଇଲାନି ।

ଫଳରେ ପୁନେ ଏଫ ସି ୱାକଓଭର ପାଇଥିଲା । ଶନିବାର ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ବାତିଲ ହେ।ଇଯାଇଛି ।ଆଇଜଲ ଏଫ ସି ଓ ଗୋକୁଲମ କେରେଲା ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବେନି ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଦଳ ଗୁଡିକ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ପଡିଆକୁ କଣ ପାଇଁ ଓହ୍ଲାଉ ନାହାନ୍ତି ସେନେଇ ଏ ଆଇ ଏଫ ଏଫ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ଉତ୍ତର ମିଳିପାରୁନି ।

   Related Posts