Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶଙ୍ଖ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ, ୪ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ତାଳପଦର ବିଜୁ ସେତୁ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅସିତ ପାତ୍ର ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ଋଷଭ ପନ୍ତ୍ ଓ ରିଦ୍ଧିମାନ ଶାହାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହାକୁ ମିଳିବ ସୁଯୋଗ? କିଏ କରିବେ ଓପନ୍? ପଢନ୍ତୁ କଣ କହିଲେ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର

15/12/2020 at 4:31 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୧୨ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଗୁରୁବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ୪ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜ୍ । ତେବେ ଓ୍ବିକେଟକିପର ଭାବେ ଭାରତୀୟ ଟିମରେ କାହାକୁ ସାମିଲ କରାଯିବ ସେ ନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ରିଦ୍ଧିମାନ ଶାହା ଏବଂ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଭଳି ୨ ଜଣ ବିକଳ୍ପ ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟକୁ ରିଦ୍ଧିମାନଙ୍କ ଶାହାଙ୍କ ବଦଳାର ଆକ୍ରମକ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟିଂକ୍ରମକୁ ସହାୟକ ହେବେ । ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ପନ୍ତ୍ ୭୩ ବଲରୁ ଦୃତ ୧୦୩ ରନ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ତେଣୁ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରିବା ଦଳ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ଓ୍ବକେଟକିପିଂ କଥା କହିବାକୁ ଗଲେ ଅଭିଜ୍ଞ ରିଦ୍ଧିମାନ ଶାହାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବା ଦରକାର । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପିଚଗୁଡିକରେ ଓ୍ବିକେଟ କିପିଂ ଏତେଟା କଷ୍ଟ ହେଉନଥିବାରୁ ଶାହାଙ୍କ ବଦଳରେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିବାକୁ ଗାଭାସ୍କର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁ ପିଚରେ ବଲ ଅଧିକ ଟର୍ଣ୍ଣ୍ କରେ ସେଠାରେ ସେଠାରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଓ୍ବିକେଟ୍ କିପରଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିଥାଏ । ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ଶାହା ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ କିନ୍ତୁ ଏଡାରେ ଓ୍ବିକେଟକିପର ଷ୍ଟମ୍ପଠାରୁ ଟିକେ ପଛରେ ରହିପାରିବେ ।

ଏହା ବାଦ ଓପନିଂ ଯୋଡି ଭାବେ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲଙ୍କ ସହିତ ପୃଥ୍ବୀ ସ ଙ୍କ ବଦଳରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି । ଶୁଭାମାନ୍ ଗିଲ ୨ଟି ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ  ଯଥାକ୍ରମେ ୦, ୨୯, ୪୩ ଏବଂ ୬୫ ରନ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପଟେ ପୃଥ୍ବୀ ସ ୨ଟି ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ୦, ୧୯, ୪୦ ଏବଂ ୩ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts